Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму

Рано чи пізно міст зробить "жест доброї волі"

Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму

Таємничі вибухи на Кримському півострові, глибоко в російському тилу, спровокували безліч здогадок чим їх було викликано. Оптимісти впевнені, що Україна отримала засоби, здатні нищити ворога на відстані понад 200 км та чекають, коли Кримський міст зробить «жест доброї волі».

Інформатор дізнавався, навіщо і коли буде знищено сумнозвісний міст.  

Кримська бавовна

Знищення авіабази «Саки» в тимчасово окупованому Криму вказують, що у хваленому російському комплексі засобів протиповітряної оборони (ППО) є дірки. Або ж їхня контррозвідка просто проспала диверсійну групу, а це на хвилинку, вісім років безперешкодного господарювання на півострові. Хай там як, без офіційної інформації робити висновки зарано. Зрозуміло, що російська сторона до останнього не визнаватиме проблем, як це було з ракетним крейсером «Москва», а Україна мовчатиме – тим самим додаючи інтриги.

Владислав Селезньов, колишній речник Генштабу ЗСУ, полковник, розповів Інформатору, що вчорашні вибухи на авіабазі Саки були не єдині. За його словами, відомо про пошкодження військових об’єктів ще в трьох місцях.

«З власних джерел, яким я довіряю, мені відомо, що «бавовна» була не лише на авіабазі Саки. 9 серпня, також сталися вибухи на складах в Новоолексіївці, а потім пожежа на аеродромі Кача. Повідомляють, що туди рухалася колона пожежних автомобілів», – розповів він виданню.

Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму 1

ФОТО: Вибухи в Саках 

Разом з тим «бавовна» в Криму спричинила активне обговорення необхідності знищення Кримського мосту вже ближчим часом. Розмови про знищення мосту ходять вже давно. Секретар Ради національної безпеки та оборони Сергій Данілов неодноразово заявляв, що міст буде знищено, як тільки в цьому з’явиться необхідність.  Генерал-майор Дмитро Марченко, легендарний оборонець Півдня, запевнив, що Кримський міст потрібно знищити для звільнення Криму військовим шляхом.

Що це за Кримський міст

Кримський міст є єдиною транспортною артерією, що зв’язує анексований півострів з материковою рф. Його будівництво розпочалося одразу після захоплення Криму в 2014 році, за чотири роки було здано автомобільну частину, а вже в 2018 – залізничну. Це дало змогу оперативно та безперешкодно перекидати військову техніку на півострів, а згодом – на територію континентальної України.  Знищення Кримського мосту залишить російські війська в своєрідній пастці, адже вихід з півострову буде можливим лише морем або тимчасово окупованою територією, що з кожним днем звільняють ЗСУ. 

Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму 2 

ФОТО: Кримський міст з космосу

За заявами російського військово-політичного керівництва, Кримський міст надійно захищено ешелонованим захистом ППО. Одразу було продемонстровано радіолокаційні відбивачі сигналу та димові завіси, коли розмови про можливий удар почали звучати. Заступник голови Ради безпеки рф дмитро медведєв навіть грозив «судним днем», якщо Україна вирішить атакувати Крим чи міст. 

Задача з кількома невідомими

Сьогодні від українського тилу до Кримського мосту близько 300 км. Головна інтрига в тому, що достеменно невідомо, яким чином відбулися ураження військової інфраструктури ворога 9 серпня. Відзначимо, що це сталося за понад 200 км від лінії фронту. До початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну, найдальша відстань на яку армія могла дотягнутися сягала 120 км.  Це все з допомогою древніх оперативно-тактичних комплексів «Точка-У». 2022 року мали закінчитися роботи з розробки ОТРК «Грім-2»(Сапсан). Такі плани озвучувалися до початку великої війни. Тактико-технічні характеристики «Грім-2» аналогічні вже легендарній ракеті РК-360 «Нептун» – дальність ураження 280 км.

Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму 3

ФОТО: Дослідний зразок ОТРК «Грім-2»

Теоретично на відстань до 300 км можуть дістати ракети  Harpoon Block II+ ER та AGM-88 HARM. Про їхню передачу Україні вже офіційно відомо. Передача балістичних ракет ATACMS поки на рівні чуток.

Головний редактор профільного видання Defence Express Олег Катков нагадує, що без інформації від офіційних осіб всі коментарі залишаються на рівні здогадок та гадання.

«Враховуючи, що ми не знаємо якими методами той «недопалок» потрапив на територію авіабази «Саки» в Криму, зараз складно про щось говорити. Офіційна інформація відсутня, Міноборони України заперечує свою участь в цьому. Офіційно у нас немає ATACMS, нічого не відомо про комплекс «Грім-2»(Сапсан), розробка якого ще тривала, на озброєння його не взято, навіть не проведено вогневих випробувань. Це все дає величезні простори для інсинуацій та спекуляцій на цій темі», – говорить Інформатору Катков.

За його словами, для гіпотетичного ATACMS, про передачу якого нам офіційно нічого не відомо, є набагато цікавіші і легші цілі. Наприклад, військова база в Севастополі, звідки відбуваються зльоти стратегічної авіації та завантаження «Калібрів» на кораблі.

Кримському мосту приготуватися. Коли та чим буде знищено символ окупації Криму 4

ФОТО: Запуск ракети ATACMS з М270 MLRS

Своєю чергою, Владислав Селезньов підкреслює, що офіційні представники США заперечили ураження 9 серпня цілей в Криму за допомогою ATACMS. Там відзначили, що ймовірно це були якість українські розробки.

Він вважає, що до питання знищення Кримського мосту потрібно підходити комплексно, зваживши доцільність знищення цілі.

«Якщо розглядати війну через емоційну призму, то міст безумовно потрібно знищувати. Це саме та ціль, розпіарена, у всіх на слуху. Але, якщо дивитися раціонально, то є інші набагато важливіші цілі – авіабази, пускові майданчики для крилатих ракет, командні пункти, склади боєзапасів. Це дозволить не лише зупинити наступальні дій, а й позбавити ворога можливості оборонятися. Після цього або бігти або здаватися в полон», – пояснює Інформатору Селезньов.

Він нагадує, що Україна має потужну науково-технічну базу для можливості розробки і виробництва високоточних боєприпасів. Було б дуже символічно, якби окупантський Кримський міст знищив РК-360 «Нептун» або «Сапсан», як це сталося з «Москвою». На противагу Антонівському мосту, яким Україні ще доведеться користуватися після деокупації, Кримський міст має бути знищено. Як мінімум з комерційної точки зору. Його спроектували і збудували, таким чином, що розміри мостових прольотів значно менші, ніж в аналогів. Це затрудняє прохід комерційних суден з Чорного в Азовське море.  

Максим Федоренко



Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube