Кремль знайшов спосіб обійти санкції: Росія купує танкери та маніпулює маршрутами експорту

Москва активно поповнює флот новими танкерами та збільшує перевантаження нафти з судна на судно, щоб обійти санкційні обмеження

Тіньовий флот РФ
Росія розширює "тіньовий флот"

Росія накопичила нові танкери, щоб зберегти обсяги експорту нафти в обхід санкцій. Щонайменше 230 суден, придбаних у Європі та США, поповнили "тіньовий флот" Росії. Однак через проблеми з розвантаженням Москва дедалі частіше змушена вдаватися до перевантажень між танкерами у відкритому морі.

Як пише Bloomberg, попри зростання експорту, частина завантажених суден змушена простоювати, а деякі з них уже потрапили під американські санкції. Минулого тижня щонайменше п'ять нових танкерів, які долучились до торгівлі після введення санкцій, допомогли збільшити відвантаження з тихоокеанського порту Козьмино. Ще шість стоять на якорі біля термінала й очікують завантаження.

Так, три вантажі російської нафти сорту "Sokol", які експортуються з Сахаліну, були перевантажені на супертанкер "Daban" поблизу російського порту Находка. Зараз судно стоїть на якорі біля китайського порту "Янтай", але відстеження показують, що воно ще не розвантажувалося. Четвертий вантаж був переміщений на танкер Aframax Urgane I. Перевантаження вивільнили важливі танкери-шатли, які наразі забезпечують безперебійне постачання "Sokol", але для збереження нинішніх обсягів потоків у найближчі тижні знадобиться більше танкерів, зазначає видання.

Проєкт "Сахалін-2" залучив два нових судна, "Galaxy" і "Voyager", для транспортуванн своїх вантажів, оскільки звичайний флот не може розвантажуватися в Китаї. При цьому перше з цих суден також потрапило під санкції США.

Завдяки новим суднам, які також вирушили з балтійських портів Росії,середній експорт нафти з Москви за чотири тижні продемонстрував найбільший стрибок з квітня. Так, за чотири тижні до 16 лютого експорт зріс до 3,03 млн барелів на добу, що на 7% більше, ніж за попередній період. 

Загалом, Росія придбала щонайменше 230 європейських і американських танкерів вартістю $6 млрд. Вона буде їх використовувати їх у своєму "тіньовому флоті" для транспортування нафти.

Спосіб нокаутувати тіньовий флот РФ

Нове законодавство ЄС дозволить конфіскувати судно за шкоду, яку воно може завдати навколишньому середовищу, а також за скоєне пошкодження підводних кабелів та іншої критичної інфраструктури в морі. Утім існує загроза, що виникне ескалація і кораблі "тіньового флоту" почнуть супроводжуватися суднами ВМС РФ, адже саме "тіньовий флот" є ключовим джерелом грошей Москви на війну проти України. 

Хоча ідея конфіскації російських танкерів виглядає привабливо, юридичні нюанси можуть стати серйозною перешкодою. Наприклад, у випадку Eagle S Фінляндія спочатку затримала судно на Різдво, висадивши на борт спецпідрозділ за підтримки військово-морського флоту та берегової охорони. Однак розслідування не змогло довести, що екіпаж навмисне порушив кордони Фінляндії, тому справу щодо вантажу було закрито. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube