Кремль готує теракти в Білорусі з метою втягнути країну у війну проти України - RLI

Читать на русском

У Білорусі готуються терористичні атаки, їхня ціль - звинуватити білоруських добровольців та втягнути Лукашенка в бойові дії в Україні

Читать на русском
Теракти в Білорусі
Лукашенко досі повноцінно не вступив у війну, через що Москва невдоволена

У Білорусі готуються терористичні атаки, їхня ціль - звинуватити білоруських добровольців та втягнути Лукашенка в бойові дії в Україні

Росія може готувати теракти в сусідній Білорусі. Їхня мета - звинуватити в атаках білоруських добровольців, які воюють в Україні. Таким чином Кремль хоче втягнути Олександра Лукашенка у війну проти української держави.

Про це повідомляють автори аналітичного дослідження на сайті Інституту Роберта Лансінга (RLI). Вони посилаються на свої джерела в європейських спецслужбах

За даними авторів, Кремль зараз прагне посилити резонанс після розстрілу в "Крокусі". Таким чином Москва хоче отримати нові додаткові "підстави" для звинувачення України в тероризмі.  

Росія давно хоче максимально втягнути усіх своїх небагатьох союзників у бойові дії, пишуть аналітики. Це полегшило б Кремлю ведення війни. А оскільки найближчим партнером Росії є Білорусь, то на неї, очевидно, перш за все й падає око.

Варто зазначити, що Москва давно прагне втягнути Білорусь у війну. Частково їй це вдалося, адже 24 лютого 2022 року на Київ йшли російські колони з білоруської території. Тобто Мінськ, хоча й не брав участі в агресії напряму, все ж суттєво допоміг росіянам.

"При цьому участь білоруських військ у прямій війні проти України потрібна Кремлю аж ніяк не тому, що армія Лукашенка відрізняються високою боєздатністю... Втягнення Білорусі у війну створило б локальні осередки бойових дій уздовж українсько-білоруського кордону. Таким чином Кремль хоче відтягнути українські сили перед початком запланованого Москвою наступу в Україні", - йдеться в матеріалі. 

Ще одним мотивом Росії є зміна позиції Лукашенка, який попри підписані з Росією документи про так звану "союзну державу", все ще так-сяк опирається повній відмові Білорусі від суверенітету. Якщо в його державі стануться теракти, організовані нібито "українським режимом", це може змусити диктатора змінити позицію.

"Сценарій повалення Лукашенка стає більш ймовірним на тлі відсутності видимих перспектив подальшого просування Росії на українських полях битв і переходу до окопної війни, яка триває з травня 2023 року. Аналітики RLI протягом останніх двох років вказували на фактори, які підтверджують, що Росія готується поглинути Білорусь і привести до влади маріонетковий режим. Це надасть Путіну цілу низку нових можливостей, у тому числі тотальний призов білоруських чоловіків, про який ми попереджали у травні минулого року", - пишуть автори дослідження. 

Коли саме слід очікувати можливих терористичних атак, в статті не вказано. Втім, з урахуванням потенційної прив'язки до подій у "Крокусі" можна зробити висновок, що найближчим часом. 

Лукашенко готується до війни? 

Взагалі-то білоруський лідер ніколи не відрізнявся пацифізмом чи миролюбством. В своїй країні він безперервно править вже 30 років, перетворивши молоду білоруську демократію в заповідник радянського авторитаризму. Жорстокий розгін будь-яких протестів, убивства політичних опонентів, диктаторський стиль управління - все це про Білорусь епохи Лукашенка. 

Також Мінськ регулярно погрожує сусіднім країнам, переважно Литві та Польщі. Він вважає їх недружніми та постійно звинувачує в провокаціях - як, до речі, і Україну. А під час недавнього візиту в Гродно Лукашенко заявив, що Білорусь готується до війни. При цьому він одразу ж заявив, що воювати не хоче. 

"Нікому не вірте, що ми хочемо воювати. Ми готуємося до війни, я про це кажу відверто. "Хочеш миру - готуйся до війни", не я це придумав. Це дуже правильно сказано", - взаємовиключно висловився Лукашенко. 

Окрім цього, країна стрімко озброюється, в тому числі й російською ядерною зброєю. Також майже весь час війни (та ще й рік до цього) білоруська армія проводила постійні військові навчання, в тому числі їх тренували росіяни. Тому армію Білорусі все ж не слід скидати з рахунків у якості потенційної загрози. 

Раніше ми докладно аналізували, що означають заяви Лукашенка про підготовку республіки до війни. "Інформатор" також писав про готовність білоруського президента воювати з країнами Балтії.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.