Головна
Шоу-біз
Культура
16:43, 3 Лютого
Информатор UA

Интро

Нині триває реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – це частина програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Іще у 2021-му на оновлення закладу була виділена субвенція з державного бюджету – у розмірі 105 млн грн. А у нинішньому році реставраційні роботи продовжаться: 1 лютого у музеї якраз відбулася нарада, на якій «звіряли годинники» представники влади, субпідрядники та музейні працівники. «Цей рік дуже важливий для музею. Ми вже маємо напрацювання. Говоримо про результати й зроблене, а також будуємо нові плани на поточний рік. Вони мають бути комплексними й до кінця 2022-го реалізованими», – зауважує заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.   Головне, за її словами, це те, аби роботи не припинялися і кілька їхніх видів можна було виконувати паралельно. Кожен попередньо виконаний обсяг визначатиме наступний етап реставрації, підкреслюють в ОДА. Адже попереду – ще багато планів. Вже на початку поточного року має бути реалізовано відразу декілька масштабних проєктів. По-перше, ідеться про поточний ремонт залів експозиції на 1 поверсі. По-друге, про капремонт вбиралень першого і цокольного поверхів. По-третє, про реставрацію зали урочистостей, вестибюлю та всіх приміщень музею, де будуть нові комунікації. Крім цього, вже направлено на реставрацію балкон музею. Також завершено оновлення дверних полотен. Нині на об’єкті задіяні 32 працівники. 6 робітників проводять поточний ремонт стін і готують їх до фарбування в залах експозиції. Триває реставрація пожежного водогону. Художники-реставратори працюють над усуненням великої тріщини, оформляють стелю. Краєзнавчий музей імені Кричевського існує з 1891 року. Він має близько 300 тисяч експонатів. Володіє найбільшим зібранням пам'яток і предметів історії, археології, природознавства, етнографії і культури в місті й області, проводить наукові дослідження з історії Полтавщини. Нагадаємо, що раніше за програмою «Велике будівництво» було відреставровано Одеський художній музей. В цілому ж, як резюмує координатор програми, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, протягом одного лише 2021 року оновлено 7 будинків культури, 5 парків, 10 пам’яток культури та архітектури.  

Краєзнавчий музей у Полтаві реконструюють в рамках «Великого будівництва»: ФОТО

Читать на русском

Музею — около 130 лет

Читать на русском
Краєзнавчий музей у Полтаві реконструюють в рамках «Великого будівництва»: ФОТО

Музею — около 130 лет

Нині триває реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – це частина програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Іще у 2021-му на оновлення закладу була виділена субвенція з державного бюджету – у розмірі 105 млн грн. А у нинішньому році реставраційні роботи продовжаться: 1 лютого у музеї якраз відбулася нарада, на якій «звіряли годинники» представники влади, субпідрядники та музейні працівники.

«Цей рік дуже важливий для музею. Ми вже маємо напрацювання. Говоримо про результати й зроблене, а також будуємо нові плани на поточний рік. Вони мають бути комплексними й до кінця 2022-го реалізованими», – зауважує заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.  

Головне, за її словами, це те, аби роботи не припинялися і кілька їхніх видів можна було виконувати паралельно. Кожен попередньо виконаний обсяг визначатиме наступний етап реставрації, підкреслюють в ОДА. Адже попереду – ще багато планів. Вже на початку поточного року має бути реалізовано відразу декілька масштабних проєктів.

По-перше, ідеться про поточний ремонт залів експозиції на 1 поверсі. По-друге, про капремонт вбиралень першого і цокольного поверхів. По-третє, про реставрацію зали урочистостей, вестибюлю та всіх приміщень музею, де будуть нові комунікації. Крім цього, вже направлено на реставрацію балкон музею. Також завершено оновлення дверних полотен.

Нині на об’єкті задіяні 32 працівники. 6 робітників проводять поточний ремонт стін і готують їх до фарбування в залах експозиції. Триває реставрація пожежного водогону. Художники-реставратори працюють над усуненням великої тріщини, оформляють стелю.

Краєзнавчий музей імені Кричевського існує з 1891 року. Він має близько 300 тисяч експонатів. Володіє найбільшим зібранням пам'яток і предметів історії, археології, природознавства, етнографії і культури в місті й області, проводить наукові дослідження з історії Полтавщини.

Нагадаємо, що раніше за програмою «Велике будівництво» було відреставровано Одеський художній музей. В цілому ж, як резюмує координатор програми, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, протягом одного лише 2021 року оновлено 7 будинків культури, 5 парків, 10 пам’яток культури та архітектури.

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.