Корисні чат-боти та сервіси для ВПО: де просто і зрозуміло знайти відповіді на важливі питання

Читать на русском

Від юридичних порад до гуманітарної допомоги

Читать на русском
Корисні чат-боти та сервіси для ВПО: де просто і зрозуміло знайти відповіді на важливі питання
Корисні чат-боти та сервіси для ВПО: де просто і зрозуміло знайти відповіді на важливі питання

Від юридичних порад до гуманітарної допомоги

Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій представило невеликий список корисних онлайн-ресурсів для внутрішніх переселенців. Ці сервіси направлені на вирішення юридичних питань, пошук гуманітарної допомоги чи підбір житла. Також на них можна знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо статусу ВПО. 

Про це Мінреінтеграції розповіло у своєму офіційному Telegram-каналі. Мова йде про невелику збірку сайтів, чат-ботів та сервісів, де надаються послуги чи поради для ВПО. Кожен сервіс відповідає за окремі питання, тому варто уважно вивчати направленість конкретного ресурсу, перш ніж звертатися з питаннями.

«Мінреінтеграції зібрало інформацію про корисні сервіси та посилання на чат-боти, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам знайти житло у новому регіоні, розібратися, як і де отримати гуманітарну та грошову допомогу, як працевлаштуватися, й отримати відповіді на багато інших поширених питань, що виникають у переселенців», – зазначили в міністерстві. 

  • Юридичний порадник для ВПО. Цей чат-бот цілодобово та безоплатно надає допомогу для українців, що постраждали від війни, за розповсюдженими юридичними питаннями. Знайти бота можна в Viber, Telegram та Facebook Messenger.
  • «єДопомога». Це державний соціальний сервіс, через який можна подати заявку на отримання допомоги від держави, міжнародних організацій або волонтерів. На сайті українці також можуть запропонувати власну допомогу для ВПО. 
  • Palyanytsya Info. Ця платформа направлена на пошук допомоги в усіх регіонах України. На ній можна розміщувати та знаходити оголошення за всіма категоріями – як гуманітарна допомога так і психологічні консультації. 
  • «Там, де вас чекають». Цей сайт дає можливість побачити кількість місць, які кожна область може виділити на безкоштовне розслелення ВПО. У тому числі, можна побачити кількість вільних та зайнятих місць. Крім цього, тут є телефони контактних центрів у кожному регіоні, за якими можна звернутися з питаннями щодо розміщення або для бронювання житла для переселенців. 
  •  «Прихисток». Це спеціальний сервіс для пошуку безкоштовного житла, де вимушені переселенці можуть знайти помешкання, а держава буде компенсувати витрати на комунальні послуги. 
  •  «Допомагай». Це спеціальний сервіс для волонтерів. У ньому ткож можна швидко знайти безоплатне житло чи допомогу. 

Що цьому передувало

Програми для вимушено переміщених осіб вводилися здебільшого до кінця 2022-го року. Проте, нещодавно держава повідомила, що в 2023-му році ВПО продовжать й далі отримувати допомогу на проживання автоматично. Додатково створювати заяву для цього не потрібно. 

Крім цього, у Мінреінтеграції визначили підстави для перевірки ВПО. Зокрема, не варто очікувати масових облав щодо того, чи дійсно переселенці проживають за зазначеними в програмах адресами – від цієї ідеї відмовилися. Замість цього перевіряти будуть тих, на кого будуть надходити звернення від правоохоронних органів щодо неправомірності отримання допомоги. 

Нагадаємо, чому мобільні оператори підвищують тарифи попри проблеми зі зв'язком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.