“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Від юридичних порад до гуманітарної допомоги
Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій представило невеликий список корисних онлайн-ресурсів для внутрішніх переселенців. Ці сервіси направлені на вирішення юридичних питань, пошук гуманітарної допомоги чи підбір житла. Також на них можна знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо статусу ВПО.
Про це Мінреінтеграції розповіло у своєму офіційному Telegram-каналі. Мова йде про невелику збірку сайтів, чат-ботів та сервісів, де надаються послуги чи поради для ВПО. Кожен сервіс відповідає за окремі питання, тому варто уважно вивчати направленість конкретного ресурсу, перш ніж звертатися з питаннями.
«Мінреінтеграції зібрало інформацію про корисні сервіси та посилання на чат-боти, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам знайти житло у новому регіоні, розібратися, як і де отримати гуманітарну та грошову допомогу, як працевлаштуватися, й отримати відповіді на багато інших поширених питань, що виникають у переселенців», – зазначили в міністерстві.
Програми для вимушено переміщених осіб вводилися здебільшого до кінця 2022-го року. Проте, нещодавно держава повідомила, що в 2023-му році ВПО продовжать й далі отримувати допомогу на проживання автоматично. Додатково створювати заяву для цього не потрібно.
Крім цього, у Мінреінтеграції визначили підстави для перевірки ВПО. Зокрема, не варто очікувати масових облав щодо того, чи дійсно переселенці проживають за зазначеними в програмах адресами – від цієї ідеї відмовилися. Замість цього перевіряти будуть тих, на кого будуть надходити звернення від правоохоронних органів щодо неправомірності отримання допомоги.
Нагадаємо, чому мобільні оператори підвищують тарифи попри проблеми зі зв'язком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.