Контрнаступ буде складним. Експерти назвали ризики для ЗСУ

Українській армії доведеться пробивати оборону ворога, який переважає за кількістю у чотири рази

Танки і український військовий
Військові чекають наказу командування

Американські аналітики та військові попереджають, що у разі контрнаступу ЗСУ бойові дії будуть надзвичайно важкими. Росіяни добре підготувались до відбивання атак і все ще переважають за чисельністю як у живій силі, так і за кількістю військової техніки, особливо авіації. 

Про це пише видання Financial Times.

"З одного боку буде близько 35 тисяч українських солдатів, посилених західними бойовими танками. Вони протистоятимуть більш ніж 140 тисячам ворожих солдатів на 950-кілометровій лінії фронту. Розділяти ці два війська буде смертоносна смуга перешкод із мін, земляних споруд та танкових загороджень, встановлених росіянами", - описують у виданні найбільшу проблему. 

Другий ризик - це відсутність в українців переваг у повітрі. Попри те, що ми маємо сучасні танки, БМП, зенітно-ракетні установки від західних партнерів, прикриття неба у нас слабке. Потрібні літаки, щоб зупинити атаки російських винищувачів. Адже вони можуть атакувати західну техніку з повітря. 

ЗМІ, опираючись на дані аналітичних військових центрів та прогнози експертів зазначає, що точне місце проведення атаки залишається таємницею. Але одним зі стратегічно важливих для Росії районів є Мелітополь поблизу Азовського моря.

"Російська армія вже підготувала у цьому регіоні лінії оборони у вигляді "зубів дракона". За ними розташовується мінне поле, через 400 м - лінія траншей і бліндажів, а через 500 м - протитанковий рів. І все це треба буде пройти під можливими атаками росіян з повітря", - пояснюють у виданні. 

Крім того, пише  Financial Times, українські війська вже втратили, за деякими оцінками, до 120 тисяч бійців пораненими й убитими. І це відчутний удар по боєздатності. 

Києву теж прогнозували поразку за три дні  

Водночас журналісти наголошують, що всі прогнози експертів - лише прогнози. І вірити їм на 100% не можна. Адже на початку війни більшість західних аналітиків взагалі не вірила у боєздатність українського війська, вважаючи, що війна завершиться в лічені дні або тижні поразкою України. Однак, цього не сталося. 

Як повідомляв Інформатор, дослідники OSINT-аґенції Molfar вважають, що до контрнаступу ЗСУ залишилось зовсім мало часу. На їхню думку, він може відбутися вже наприкінці квітня.  

Одна із заяв міністра оборони Україна Олексія Резнікова також збігається з прогнозами аналітиків. Він казав, що контрнаступ має початися у квітні-травні, але напрямків не озвучив. До того ж на дату початку наступальних дій має вплив погода. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube