Контрабандний канал цигарок від посадовців МЗС: Бутусов вимагає від влади результати розслідування справи

Про результати перевірки по справі досі не повідомили ні президент, ні міністр МЗС, ні голова ДПСУ, каже Бутусов

Бутусов
Про скандал з МЗС відомо з лютого, на якому етапі зараз розслідування - невідомо

Журналіст Юрій Бутусов вимагає роз'яснень від представників влади щодо того, на якому етапі перебуває розслідування справи про контрабандний канал цигарок до Європи, який створили українські високопосадовці. Йдеться про чиновників МЗС України. Також Бутусов вимагає щонайменше відсторонити від владних кабінетів всіх причетних до нелегальної схеми.

Про це Бутусов написав на своїй сторінці у фейсбуці. Він нагадав, що 23 лютого з'явилось повідомлення, що в Угорщині зупинили мікроавтобус МЗС України, в якому були затримані водій - співробітник МЗС, та Лариса Шмельова - дружина першого секретаря посольства України в Угорщині Дмитра Шмельова.

"У мікроавтобусі в картонних коробках, загорнутих у чорну фольгу, виявили 141 тисячу пачок сигарет. Водія взяли під варту, йому загрожує 8 років тюрми. Лариса Шмельова не була затримана через дипломатичний імунітет. Фактично угорці показали, що українські посадовці високого рангу створили нелегальний контрабандний канал", - наголосив Бутусов.

Журналіст додав, що в той же день речник МЗС України оголосив про проведення службової перевірки. Але, як зауважив Бутусов, про результати перевірки по справі, яка дискредитує Україну, досі не повідомили ні міністр МЗС, ні голова ДПСУ.

Бутусов нагадав, що 2 травня детективи НАБУ провели обшуки у 27 прикордонному загоні Закарпатської області. НАБУ розслідує причетність прикордонників до забезпечення каналу контрабанди до Європи, який створили дипломати МЗС.

По контрабандному каналу для перевезення цигарок могли бути залучені до 8 мікроавтобусів з дипломатичними знаками. При цьому, як пише Бутусов, пасажирами цих мікроавтобусів були особи, на яких поширюється дипломатичний імунітет України, а саме:

  • Кугаївська М.П. - дружина першого секретаря Посольства України в Угорщині Коцюрби А.О.,
  • Шмельова Л.М. - дружина першого секретаря Посольства України в Угорщині Шмельова Д.О.,
  • Загорська Н.В. - дружина працівника МЗС України Загорського А.В.,
  • Галань Р.В.,
  • Гавриш О.Б.,
  • Романюк П.П. та інші особи, інформація щодо яких ще перевіряється.

"Очевидно, що група осіб - це ознака угруповання, яке було створено та керувалось кимось значно вищим за статусом та впливом", - стверджує Бутусов.

Він додав, що, за даними медіа, контрабанда через державний кордон може контролюватись однією з довірених осіб до Володимира Зеленського, одним з організаторів партії "Слуга народу" Вадимом Слюсарєвим, колись генерал-майором прикордонної служби, який під час війни купив багато бізнесів та став одним з найбільш заможних бізнесменів України.

"Сподіваюсь, що цей скандал отримає офіційне роз'яснення від президента, який за законом відповідає за нашу зовнішню політику, від міністра МЗС, і що усі, хто створив та збирав гроші за контрабанду, будуть хоча б відсторонені від владних кабінетів", - заявив Бутусов.

В Україні посилили покарання за контрабанду

З 1 липня в Україні почали діяти нові положення закону щодо криміналізації контрабанди. Зокрема йдеться про товарну контрабанду. Більш суворі покарання передбачені для вже судимих контрабандистів.

Так, за контрабанду у значному розмірі (від 7,57 млн грн) передбачено штраф від 170 000 до 425 000 грн. Якщо контрабанда здійснюється за попередньою змовою групою осіб, особою, яка вже була судима за контрабанду, службовою особою з використанням службового становища або у великому розмірі (від 15,14 млн грн), передбачено штраф від 850 000 до 1,275 млн грн або позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також конфіскацією майна.

Водночас контрабанда, вчинена організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 7 до 11 років, з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років і конфіскацією майна. Як зазначає видання Liga, раніше кримінальна відповідальність застосовувалась лише за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube