Зокрема, передбачені покарання для осіб, які були судимі за контрабанду та повторили правопорушення з групою осіб
З 1 липня почали діяти нові положення закону щодо криміналізації контрабанди. Зокрема йдеться про товарну контрабанду. Якщо вона вчинена у значному розмірі, порушникам загрожує штраф до 425 тисяч гривень.
Більш суворі покарання передбачені для вже судимих контрабандистів. Цікаво, що відповідний законопроєкт перебував на розгляді у Верховній Раді з квітня 2021 року. Інформація про закон міститься на сайті парламенту.
Так, за контрабанду у значному розмірі (від 7,57 млн грн) передбачено штраф від 170 000 до 425 000 грн. Якщо контрабанда здійснюється за попередньою змовою групою осіб, особою, яка вже була судима за контрабанду, службовою особою з використанням службового становища або у великому розмірі (від 15,14 млн грн), передбачено штраф від 850 000 до 1,275 млн грн або позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також конфіскацією майна.
Водночас контрабанда, вчинена організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 7 до 11 років, з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років і конфіскацією майна. Як зазначає видання Liga, раніше кримінальна відповідальність застосовувалась лише за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї або боєприпасів, а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.
Так сталось через те, що у 2011 році Україна відмовилася від застосування кримінальної відповідальності за товарну контрабанду. Так влада нібито хотіла зменшити тиск на бізнес правоохоронних органів. Відповідний закон тоді підписав Віктор Янукович. Зростання контрабанди підакцизних товарів змусило повернутися до ідеї криміналізації цих правопорушень.
Нагадаємо, 26 червня президент підписав закон про зміни до закону про реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Згідно з ним Центральна виборча комісія, Державна міграційна служба і Податкова служба передаватимуть дані про чоловіків з 17 років. Це необхідно для формування реєстру "Оберіг".
В той самий день Зеленський підписав закон про застосування англійської мови в Україні. Документ закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування на території держави. Зокрема, мову будуть зобовʼязані знати посадовці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.