Компонентами, що були куплені у британських постачальників, активно користуються російські військові
Протягом десяти місяців минулого року британські компанії експортували до росії критично важливі технологічні компоненти. До них входили: напівпровідники та безпілотники. Загальний обсяг постачань сягнув суми у понад 100 мільйонів доларів.
Про це повідомляє видання The Times. Зазначається, що з цієї суми, близько 15 мільйонів доларів товарів відправили безпосередньо зі складів Великобританії.
Це набагато менше, аніж було у 2022 році. Тоді обсяг експорту склав приблизно 770 мільйонів доларів. Однак, британські технології продовжують надсилати до російських військових.Часто це постачання відбувається через треті країни попри те, що росія веде загарбницьку війну в Україні.
У російській військовій техніці виявили 28 компонентів британського виробництва. Ці компоненти не завжди підпадають під санкції, але вони є ключовими для російської оборонної промисловості. Серед експортованих товарів були не лише напівпровідники, але й верстати з числовим програмним керуванням. Вони є дуже важливими для виробництва зброї.
Продукція британського виробника напівпровідників FTDI була використана в російських військових машинах. Засновник компанії стверджував, що його бізнес дотримується санкцій. Однак, у дослідженні The Times виявлено, що компоненти FTDI на суму близько 1,5 мільйона доларів були імпортовані до Росії минулого року.
Раніше Інформатор повідомляв, що Великобританія імпортувала 5,2 мільйона барелів палива, виготовленого з російської нафти. Її перероблювали в Індії, а потім поставляли на британський ринок. Це відбувалось завдяки "лазівці" у правилах перероблювання, що не порушує санкцій, які наклали на використання сировини з росії. За даними аналітичного центру CREA, така торгівля дозволила Росії отримати приблизно 100 мільйонів фунтів стерлінгів податкових надходжень. Уряд Великої Британії стверджував, що з 2022 року країна не імпортувала російську нафту безпосередньо, але критики зазначили, що такий обхід санкцій дозволяє російському військовому бюджету наповнюватись. Найбільше імпорт нафтопродуктів йде з трьох індійських нафтопереробних заводів. Це збільшує попит та ціну на російську нафту.
Видання Bloomberg у своєму матеріалі стверджувало, що американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах. Сенс схеми полягає у тому, що вона фактично не порушує санкції, які наклали США на російську нафту. Зазначалось, що партія нафтопродуктів прибула на нафтопереробний завод компанії PBF Energy Inc. у Делавер-Сіті. Імпортер також зробив уточнення, в якому підтвердив, що змішані барелі були частково російського походження. За словами представника нафтопереробного заводу Майкла Карловича, вантаж відповідає санкціям США проти росії.
Нагадаємо: коли врешті-решт відбудуться вибори, голосування українців за кордоном можна забезпечити кількома шляхами: "турецьким" із залученням місцевих ТРЦ та "поштовим" - втім, є інші перестороги, що можуть стати на заваді саме масовому голосуванню. Про що мова - каже політичний експерт Микола Давидюк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.