Команда Трампа склала офіційний план по війні в Україні: як на нього реагують у Кремлі

Читать на русском

Києву пропонують сісти за стіл переговорів, заморозивши бойові дії на лінії зіткнення та відмовитися від вступу в НАТО, але дадуть можливість зберегти обличчя

Читать на русском
Дональд Трамп
Експрезидент намагається тримати дистанцію від ініціативи

Києву пропонують сісти за стіл переговорів, заморозивши бойові дії на лінії зіткнення та відмовитися від вступу в НАТО, але дадуть можливість зберегти обличчя

Два ключових радники Дональда Трампа надали йому найбільш детально розроблений план «врегулювання» російсько-української війни Росії, який у його штабі закликають вважати офіційним. Він передбачає початок мирних перемовин між Києвом та Москвою, до чого має спонукати регулювання рівня підтримки України Сполученими Штатами. Кремль у відповідь на ініціативу заявив, що будь-який мирний план має передбачати «ситуацію на землі».

Як повідомляє агенція Reuters, авторами нового плану є генерал-лейтенант у відставці Кейт Келлог та Фред Фляйц, радники Трампа з національної безпеки. Згідно з їхньою ініціативою, перед початком перемовин сторони повинні заморозити бойові дії на лінії зіткнення.

«Ми говоримо українцям: "Ви повинні сісти за стіл переговорів, і якщо ви не підете за стіл переговорів, підтримка Сполучених Штатів вичерпається". І ви скажете Путіну: "Ви повинні сісти за стіл перемовин, а якщо ви не підете на це, ми дамо українцям усе, що їм потрібно, щоб убити вас на полі бою"», — втаємничує в деталі плану генерал Келлог.

Додатково стимулювати Кремль має обіцянка «надовго» заблокувати шлях України в НАТО. А гарантією довготривалого миру має стати «озброєння Києва до зубів». Україна не повинна буде офіційно відмовлятися від своїх земель, але радники експрезидента визнають, що Київ навряд зможе їх повернути «короткотерміновій перспективі».

У штабі Трампа повідомляють, що фаворит республіканців прихильно поставився до ініціативи, однак «не можна сказати, що він її схвалив». Тим часом Кремлі заявили, що будь-який мирний план повинен відображати «реальність на землі».

«Цінність будь-якого плану полягає в нюансах і врахуванні реального стану справ на місці. Президент Путін неодноразово заявляв, що Росія була й залишається відкритою для переговорів, враховуючи реальний стан справ на місцях. Ми залишаємося відкритими для переговорів», — сказав виданню прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Мирні ініціативи Трампа

Експрезидент Дональд Трамп відомий своїм скептичним ставленням до необхідності підтримки України, вважаючи, що війна є проблемою Європи. На його думку, через це Вашингтон втрачає можливість домовитися з РФ про спільні дії проти Китаю.

Трамп заявляв, що може закінчити війну за 24 години, посадивши й Україну, і Росію за стіл переговорів. При тому Київ планувалося змусити до територіальних поступок обмеженням поставок зброї. Така слабка позиція викликала критику як всередині США, так і за його межами. Пізніше наближені до Трампа аналітики запропонували свій план, який був фактично розширеною пропозицією ідей експрезидента. Його теж розкритикували, оскільки йшлося фактично про «умиротворення агресора».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.