Колишня шеф-редакторка каналу Медведчука Гордійко покидає посаду в МОЗ після скандалу

Читать на русском

Дар'я Гордійко назвала скандал навколо її призначення "культурою скасування"

Читать на русском
Гордійко
Гордійко вирішила звільнитися після скандалу

Дар'я Гордійко назвала скандал навколо її призначення "культурою скасування"

Очільниця відділу комунікацій "Центру громадського здоров'я" при МОЗ та колишня шеф-редакторка телеканалу Віктора Медведчука ZIK Дар'я Гордійко йде зі своєї посади після скандалу навколо її призначення. За її словами, вона не бачить сенсу триматися за посаду. При цьому Гордійко заявила, що в Україні ледь не всі журналісти працювали на пропагандистських ресурсах.

Про це Гордійко написала на своїй сторінці у фейсбуці. Каже, що іноді люди помиляються, навіть серйозно.

"Cancel culture. Береш ледь не кожного медійника і починаєш дивитися, де працював (така вже в нас професія, інтернет все пам’ятає). І там - 9 з 10 - буде Інтер, чи 112, чи Вєсті, чи ZIK, чи медіахолдинг Курченка (так Антоніна Доломанжи, "Комсомольская правда", 2018 рік?)", - звернулася Гордійко до Доломанжи, яка звільнилася з центру на знак протесту.

Гордійко додала, що свої зусилля краще направить на спільну головну мету - боротьбу за перемогу. За словами медійниці, її підтримка ЗСУ не абстрактна і безособова, а дуже навіть персоніфікована, адже воює її чоловік.

"Вірю в перемогу України над країною-агресором. Триматися за посади не бачу сенсу. Йду. Нам своє робити", - заявила Дар'я Гордійко.

Скандал у МОЗ через Дар'ю Гордійко

4 березня у Міністерстві охорони здоров'я України спалахнув скандал через призначення на керівну посаду в "Центрі громадського здоров'я" Дар'ї Гордійко - колишньої шеф-редакторки телеканалу ZIK за часів Віктора Медведчука. Це рішення спричинило хвилю невдоволення серед співробітників, в результаті звільнилася комунікаційна команда установи.

Антоніна Доломанжи, одна з комунікаційниць, які звільнились, розповіла, що Гордійко призначили ще 22 січня 2024 року. Але вона відразу не розповідала, де працювала до цього.

"Згадувала лише "Прямий". Про ZIK не говорила. Ми це дізналися з пошуку в інтернеті. Кілька тижнів ми намагалися зрозуміти, чи адекватна вона людина взагалі. Сподівалися, що вона якось виправдається. Але впевнилися в протилежному", - сказала Антоніна.

Доломанжи додала, що у 20-х числах лютого 2024 року команда комунікаційників звернулася до ейчарів і розповіла їм про всі їхні претензії щодо Гордійко. Зі слів комунікаційниці, заступниця гендиректора Ольга Гвоздецька заявила, що "ЦГЗ" аполітична організація". Новий гендиректор Михайло Росада її підтримав і сказав, що минуле людини йому неважливе, головне - професійність.

Скандал отримав широке суспільний розголос. Українці заявили про неприпустимість такого призначення під час війни.

До слова, влітку 2019 року стало відомо, що телеканал ZIK купив соратник Віктора Медведчука Тарас Козак, який також був власником телеканалів NewsOne і "112 Україна". Відразу після звістки про продаж ZIK з каналу звільнилася низка топменеджерів і журналістів. Згодом журналісти, які ще лишалися на ZIK, почали заявляти про запровадження цензури на каналі. Зокрема, тодішній випусковий редактор Ігор Кримов заявив, що на каналі заборонили висвітлювати акцію протесту 2 липня на майдані Незалежності проти реєстрації кандидатами в депутати голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва та відеоблогера Анатолія Шарія. За словами Кримова, показувати акцію в прямому ефірі заборонила саме шеф-редакторка телеканалу Дар’я Гордійко, аргументуючи тим, що ця подія нібито "не цікава".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.