Коли ЗСУ повністю звільнять південь України та що для цього потрібно

Розповідаємо, чому не відбувається масове звільнення окупованих територій

Коли ЗСУ повністю звільнять південь України та що для цього потрібно

Уся Україна затамувавши подих чекає, коли почнеться звільнення півдня України. 

Інформатор дізнавався, чому не відбувається масове звільнення окупованих територій.

За стандартами НАТО

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що всі публічні коментарі  щодо українського контрнаступу на Херсон є частиною інформаційно-психологічної операції (ІПСО). Її мета – деморалізувати російську армію. Про це він розповів в інтерв'ю «Російській службі ВВС».

Заяви про те, що ось-ось почнеться контрнаступ, що зміни в тактичному плані відбудуться в середині літа, а до зими має бути все звільнено постійно лунають від експертів та офіційних осіб. Проте разючих контрнаступів та масштабних звільнень територій так і не відбувається. Більше того, на рівні оточення керівництва держави говорять протилежно, мовляв то є ІПСО.

Для початку потрібно усвідомити одну річ – комунікація та інформаційне поле в цей час повинна має бути викривлена та адаптована до умов війни. Всі заяви варто сприймати лише як заяви, а плани та терміни залишити командуванню і штабам.

Звільнення півдня України від окупації проходить успішно і планово. На це вказують факти, що з’являються в Мережі після нічної роботи HIMARS.

Робота HIMARS

Робота HIMARS

Військовий експерт Дмитро Снєгірьов пояснює Інформатору, що Збройні сили України використовують тактику країн-членів НАТО, поступово звільняються територію. Планується підготовка до тактичної операції та власне її реалізація. Це суттєво відрізняється від тактики СРСР з наступом широким фронтом з величезними втратами в особовому складі та техніці. Доказ тому нещодавня заява Херсонської військової адміністрації про звільнення 53 населених пунктів. Не треба виключати, що ця цифра вже змінилась в більшу сторону.

«Повна деокупація відбудеться в найближчій перспективі, строки залежать від термінів переоснащення західними сучасними зразками озброєнь. Якщо раніше коефіцієнт співвідношення в озброєнні називали як 1 до 7, то зараз воно становить 1 до 3. І цю різницю нам вдається відшкодувати в якісній різниці тактико-технічних характеристик західного обладнання», – розповідає виданню Снєгірьов.

Зброя для перемоги

В зведеннях Генштабу ЗСУ щодня з’являються повідомлення про знищення складів боєкомплекту та військових баз глибоко в тилу російських окупаційних військ. Антонівський міст через Дніпро та Каховська дамба прострілються українською армією, як в тирі на навчаннях. Днями стало відомо про знищення в тилу російських протиповітряних комплексів С-300 та «Панцир-1С». Це руйнує російський міф про непереможне та «аналоговнєт» ППО.  

Військовий експерт Петро Черник вважає, що для пришвидшення звільнення Півдня від окупації Україні потрібно більше сучасного технологічного озброєння. Йдеться про авіацію, ствольну артилерію та засоби радіоелектронної боротьби.

«Думаю, за найбільш оптимістичними прогнозами, це питання вирішиться до середини осені. На сьогодні Україна вже є найбільш «прокачаною» країну по сучасному озброєнню, але нам потрібні сучасні авіаційні платформи – літаки типу F-15/16 або Saab JAS 39 Gripen  чи Dassault Rafale. Ленд-ліз підписано та він працює, але раніше і швидше не вийде – нам ніхто не віддасть своєї зброї не отримавши заміну для неї. Тому треба чекати коли буде вироблено нові зразки на заміну», – сказав Інформатору експерт.

Черник нагадує, що війна – це комплексна річ, так само як і перемога в ній.

Зброя для перемоги

Зброя для перемоги

За словами Дмитра Снєгірьова, на півдні потрібно враховувати особливості степового рельєфу під час планування та проведення тактичних операцій. За це, знову ж таки, задача для авіації та ППО. Попри наші успіхи, рф досі має перевагу в повітрі. Сюди варто додати ракетні системи залпового вогню типу HIMARS чи MARS ІІ для придушення логістичної складової противника.       

«Подивіться, рф встигнула перекинули на херсонський напрямок близько 400-600 одиниць техніки, а ЗСУ у відповідь вдарили по мостам. Не лише Антонівському, а й на Каховській дамбі. Лише за останні дні було знищено 30 складів з боєкомплектом на окупованих територіях. Не важливо скільки в тебе зброї, якщо немає чим з неї стріляти», – говорить експерт.

Фахівці відзначають, що зброя від Заходу не лише допомогла уповільнити темпи просування ворога, а й зараз нищить тилову інфраструктуру окупаційних військ. В свою чергу, це наближає час повної деокупації тимчасово втраченої території.

Максим Федоренко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube