“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
"Укренерго" не відключає від світла конкретні будинки чи підприємства
Після масованих ракетних обстрілів росією дефіцит електроенергії в Україні становить майже 27%. Ситуація сі світлом може полегшитись на вихідних. За умови відсутності масованих обстрілів.
Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Після масованих ракетних обстрілів росією, які відбулися 23 листопада, дефіцит електроенергії в Україні становить майже 27%. Цей процент зменшуватиметься по мірі того, як буде відновлюватися українська генерація та електростанції.
За словами Кудрицького, є два такі важливі фактори. Це готовність електростанцій генерувати більше електроенергії по мірі того, як вони відновлюються після пошкоджень. І це температура навколишнього середовища, яка визначає рівень споживання в конкретний день.
"Але в цілому я думаю, що без обстрілів вже на вихідних ми відчуємо полегшення. Тому, що на вихідних зазвичай люди споживають менше, ніж в робочі дні. І за декілька днів у нас буде під рукою більше генеруючої потужності, якою ми зможемо виправляти, закриваючи дефіцит", - сказав Кудрицький.
Він також наголосив, що "Укренерго" не відключає від світла конкретні будинки чи підприємства. Задача компанії – врятувати енергосистему в цілому. Цим управляють розподільчі компанії, обленерго в координації ВЦА.
Якщо в енергетичній системі є якийсь дефіцит, його бачить "Укренерго" як оператор всієї енергосистеми. Цей дефіцит розподіляють на кожну область пропорційно її споживанню. Наприклад, Сумська область може споживати не більше за 300 чи 400, чи 200 мегаватів. Далі обленерго в координації з військово-цивільною адміністрацією під цей ліміт потужності складають списки споживачів, які будуть почергово відключатися від мережі на декілька годин. Кількість цих годин залежить від обсягу дефіциту, який є в енергосистемі та відповідно, у конкретній області. Станом на 2 грудня дефіцит складає приблизно 27% в енергосистемі. Відповідно, завдання полягає в тому, щоб скласти графіки відключень таким чином, щоб, по-перше, всіх відключали рівномірно і в однаковій мірі, по-друге, щоб взагалі змінімізувати тривалість відключень, ефективно управляючи тим лімітом потужностей, яку доводить "Укренерго" щодня на область, на обленерго. Є споживачі, яких не відключають ніколи. Це, наприклад, критична інфраструктура, тобто підприємства тепло-, водопостачання, це можуть бути військові об’єкти, лікарні.
Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів.
Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.