Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу

Читать на русском

Зі святкової ялинки починається новорічний настрій

Читать на русском
Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу

Зі святкової ялинки починається новорічний настрій

У різдвяних фільмах вибір ялинки — це окрема сімейна традиція. І якщо все зробити правильно, можна не лише весело провести час під час вибору деревця, але придбати ялинку, яка проведе з вами всі свята. То ж як розпізнати стару хвою та, як можна продовжити життя святкового дерева у квартирі?

Інформатор зібрав найкращі поради до свята.

Важливо купити  не просто пухнасте і красиве дерево, дуже важливо, щоб дерево було свіжозрубане, інакше ялинка до кінця свят не доживе. 

Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу 1

Як розпізнати свіжу ялинку?

Колір: На ярмарках до новорічних свят продають ялинки, сосни та піхти. Залежно від виду колір хвої може відрізнятись від світло зеленого до темного з блакитним відливом. Проте важливо, щоб колір був глибокий і яскравий. Стара хвоя зазвичай тьмяного відтінку —  жовтувата чи бура.

Голки та гілки: Голки мають міцно сидіти на гілочках, якщо вони легко відриваються — значить скоро почнуть осипатись. Гілки свіжого хвойного дерева гнучкі, спробуйте повигинати їх, якщо легко ламаються — дерево зрубали давно.

Запах: Свіжозрубана має сильно пахнути смолою, якщо після взаємодії з деревом на руках лишається аромат смоли — це гарний знак.. 

Стовбур: У деревця має бути грубий стовбур. Чим він грубіший, тим більше корисних речовин запасло деревце, а отже є більший шанс, що ялинка доживе до кінця свят.  У здорової півтораметрової ялинки стовбур в радіусі приблизно  5-6 сантиметрів. 

Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу 2

Коли краще купувати ялинку?

Перші ярмарки ялинок починають працювати до середини грудня. З одного боку, є сенс почекати, і придбати  деревце напередодні свята, але є ризик, що найкращі ялинки розберуть в перші дні. Оновлення на такі ярмарки завозять 1-2 рази на тиждень. Ідеально заглянути на ялинкові базарчики кілька разів, щоб оцінити товар заздалегідь. Але якщо часу на це немає, то варто обрати дерево на початку продажів — здорова і свіжа хвоя при правильному зберіганні може простояти досить довго.

Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу 3

Як зберігати ялинку до свят?

Навіть, якщо різдвяне дерево купили за тиждень чи два до свята, не варто поспішати її прикрашати. Зрубана хвоя, навіть при правильному догляді, стоятиме у всій красі приблизно 10 днів. Тому, якщо ялинка куплена за 2 тижні, то краще почекати з декором. 

Після покупки потрібно зв'язати дерево мотузкою, щоб не пошкодити хвою під час транспортування. В такому стані ялинку варто залишити в прохолодному місті, наприклад, на відкритому балконі, в гаражі чи на дачі. Якщо на вулиці температура вище нуля, то деревце потрібно накрити плівкою.

Коли краще купувати новорічну ялинку та як обрати найкращу 4

Як доглядати за прикрашеним деревом? 

Для початку потрібно підрубати стовбур дерева, щоб зріз був свіжий. Після цього стовбур потрібно закріпити в тарі з вологим піском на відстані від батарей, в кімнаті з хорошою вентиляцією. 

Раз в кілька днів ялинку потрібно поливати, тут головне, щоб пісок не пересихав. Щоб хвоя довше виглядала свіжою її варто сприскувати водою 1-2 рази на день. Головне вимкнути гірлянду перед цим. 

Нагадуємо, раніше Інформатор писав, що подарувати друзям на Новий рікЩе більше ідей для подарунків та інших корисних статей читайте у блозі Інформатора!

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.