“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Пенсійний фонд може забрати назад 20% пенсії. Це може бути пов’язане з переплатами.
Якщо пенсіонер влаштувався на роботу або став приватним підприємцем, він повинен впродовж 10 днів повідомити про це Пенсійний фонд. Якщо цього не зробити, то можуть виникнути переплати, які у будь-якому разі доведеться повертати.
Про це повідомили в Пенсійному фонді.
«Абзацем 2 пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, передбачено, що у разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) пенсіонер зобов’язаний повідомити про це орган Пенсійного фонду України упродовж 10 днів після працевлаштування», - йдеться у повідомленні.
З цими вимогами кожен пенсіонер ознайомлюється при зверненні за призначенням пенсії. Після цього він особисто ставить свій підпис у заяві та отримає «Пам'ятку пенсіонера».
Якщо дані про такі зміни ще не з’явилися у реєстрах, то потрібно надати до Пенсійного фонду копію наказу про прийняття на роботу або копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору.
«У разі неповідомлення пенсіонером про працевлаштування ця обставина буде виявлена фахівцями пенсійної служби під час звіряння даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб-підприємців. Однак на дату такої звірки сума надміру виплачених пенсійних коштів вже буде зафіксована», - пояснили в Пенсійному фонді.
Якщо пенсіонер не захоче добровільно повернути гроші, то Пенсійний фонд буде відраховувати переплату з майбутніх виплат в межах 20% пенсії.
«Про факт працевлаштування, а також про звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності пенсіонер повідомляє орган Пенсійного фонду шляхом подання відповідної заяви. Це можна зробити в дистанційному режимі через особистий кабінет вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису», - нагадали українцям.
Щоб отримувати пенсія у належних розмірах, краще своєчасно повідомити Пенсійний фонд про факт працевлаштування чи звільнення з роботи.
Інформатор писав, що «невигідний» заробіток можна виключити при обчисленні пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.