Кім часто називає свою армію найсильнішою у світі, але Північна Корея не брала активної участі у великому конфлікті з часів Корейської війни 1950-1953 років
Війська Північної Кореї, які прибувають РФ для участі у війні проти України, є ненайкращими представниками армії Кім Чен Ина. Серед бійців зафіксовані молоді 20-річні люди та навіть підлітки. Усі вони низького зросту та худорлявої тілобудови, що вказує на хронічне недоїдання. Військові КНДР не мають досвіду саме окопної війни й ніколи не виїздили за межі Північної Кореї - вони тренувалися вбивати, але не воювати. Армія КНДР використовує застаріле військове обладнання, а сама Північна Корея не брала активної участі у серйозних військових конфліктах, починаючи часів Корейської війни 1950-1953 років. Військові КНДР найімовірніше стануть гарматним м'ясом, адже жодного впливу на хід війни їхня участь не матиме. Щобільше, ці бійці свого роду "пробна партія", участь якої у війні становить неабиякий інтерес й для самого Кіма, зокрема щодо набуття досвіду роботи дронів.
Про те, що КНДР відправила молодих та недосвідчених бійців на війну проти України, пише видання The Wall Street Journal. Згідно з відеоматеріалами та даними розвідки, йдеться про підлітків або 20-річних осіб, які, ймовірно, перебувають на ранніх етапах військового призову. Солдати виглядають відносно низькими та худими, що свідчить про поширене недоїдання в бідній Північній Кореї, кажуть військові аналітики.
Їхнє навчання у спецназі, ймовірно, зосереджувалося на вбивствах та знищенні інфраструктури у гірській Південній Кореї, що значно відрізняється від окопної війни, що розгортається на рівнинних територіях вздовж українсько-російського кордону. Молоді солдати, ймовірно, ніколи не покидали Північну Корею. Армія країни експлуатує застаріле військове обладнання.
"Це просто гарматне м'ясо", — сказав міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хюн на засіданні з депутатами у четвер, оцінюючи ці війська.
Приблизно 3 тис. солдатів прибули цього місяця в Росію, згідно з оцінками США, Південної Кореї та України. Їх було помічено на різних російських військових навчальних базах минулого тижня, а деякі вже прибули до Курська. Перші північнокорейські війська можуть бути залучені до бойових дії вже в неділю, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Кім Чен Ин, можливо, хоче оцінити внутрішню реакцію на цей крок, а також реакцію Кремля, спершу відправивши тих, хто вважається відносно невитратним ресурсом, сказав Джеймс Парк, колишній офіцер у сфері оборони та національної безпеки Південної Кореї.
"Вони прокладуть шлях для більш досвідчених", — додав Парк.
Тобто, якщо президент Росії Володимир Путін запросить більше підкріплень або Кім побачить причини дотримуватися недавно зміцнених двосторонніх зобов'язань між країнами. Поки неясно, яку роль відіграватимуть північнокорейці. Вони можуть, не вступаючи в бій, принести своїй країні цінні вигоди: знання про використання дронів та умови ведення війни, особливо враховуючи, що росіяни використовують північнокорейські боєприпаси та ракети. Однак бойова роль Північної Кореї стане значною ескалацією конфлікту, кажуть США та союзники по НАТО.
Початкове перекидування до Курська може відображати спробу представити це як оборонний захід, сказав Семюел Кренні-Еванс, асоційований науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних служб, лондонського аналітичного центру.
"Перекидування лише до Росії дозволить Пхеньяну стверджувати, що він допомагає відновити територію союзника", — додав він.
У п’ятницю Путін заявив, що рішення використовувати північнокорейські сили було російським. У той же день Міністерство закордонних справ Північної Кореї, не підтверджуючи перекидування війська, заявило, що якщо країна і направила війська, то зробила це відповідно до міжнародного права.
Кім має майже абсолютну владу в інформаційно подавленій Північній Кореї. Це обмежує будь-які політичні наслідки, які він може зазнати вдома у разі загибелі солдатів. Сім’ї солдатів, очевидно, були ізольовані і масово переміщені у невідомі місця, щоб обмежити знання про перекидку до Росії, сказав минулого тижня керівник розвідки Південної Кореї.
За оцінками південнокорейських офіцерів, до грудня Північна Корея може направити загалом 10 000 солдатів до Росії. Кім часто називає свою армію "найсильнішою у світі", але треба розуміти, що сама Північна Корея не брала такої активної участі у великому конфлікті з часів Корейської війни 1950-1953 років.
Росія та Північна Корея підписали пакт про взаємну оборону в червні під час візиту Путіна до Пхеньяну. Москва може запропонувати Пхеньяну набагато більше, ніж може отримати, наприклад, політичне прикриття в Організації Об'єднаних Націй, гуманітарну допомогу та військову технологію. Але єдине, що режим Кіма може запропонувати Путіну — це люди.
Північна Корея є одним з наймілітаризованіших суспільств у світі, приблизно третина з 26 мільйонів жителів країни або призвані на військову службу, або перебувають у резерві. Чоловіки підлягають обов’язковій військовій службі на строк від восьми до десяти років, жінки повинні служити протягом п'яти років. На початку цього місяця близько 1,4 мільйона молодих людей подали заявки на вступ або повернення до армії, повідомили державні ЗМІ Північної Кореї.
Розвідка Південної Кореї заявила, що частина північнокорейських військ, які були розгорнуті, є членами спеціальних оперативних сил. За оцінками, в цих силах перебуває близько 200 000 осіб, які навчені знищувати критично важливі військові об’єкти та вбивати ключових осіб. На початку цього місяця державні ЗМІ Північної Кореї оприлюднили зображення своїх спецпризначенців, які тренуються з лазерним обладнанням, розробленим для імітації бою, що давно використовується західними арміями.
Якщо їх кинути на передову, північнокорейці опиняться на полях бою війни, яку багато їхніх російських товаришів вважають м’ясорубкою. Росія може залучати понад 30 000 нових солдатів щомісяця, хоча часто втрачає стільки ж убитими або пораненими в Україні, згідно з західними оцінками.
Цей ротаційний процес відображає рішення Росії прийняти тактику, яка не змінилася з часів Другої світової війни. Російських солдатів часто відправляють у зону вогню лише для того, щоб захопити наступний будинок або просто для того, щоб встановити, де розташовані українські позиції. У нейтральній зоні зруйнованих будівель та спустошених лісів їх полюють розвідувальні та штурмові дрони.
Враховуючи це, близько 10 000 північнокорейських солдатів матимуть обмежений вплив на загальній перебіг війни, але вони доповнять масу, яку Росія готує проти свого сусіда, і частково зменшать потребу Москви в призові своїх громадян. Росія прагне будь-що зберегти тиск на Україну.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що перші північнокорейські військові будуть застосовані Росією в зонах бойових дій вже 27–28 жовтня. ГУР випустив відеоролик, в якому звернулись до північнокорейських солдатів їхньою мовою та закликали не вступати у війну проти України і відмовитись допомагати путінському режиму, здавшись в полон. У відео продемонстрували умови табору, в якому можуть опинитись майбутні військовополонені з Північної Кореї.
Варто зазначити, що голова Комітету з питань розвідки Палати представників США Майк Тернер заявив, що Сполучені Штати мають розглянути можливість застосування "прямих військових дій", якщо північнокорейські війська вступлять у війну в Україні. На запитання про присутність північнокорейських військових у Росії під час пресконференції у Казані президент Володимир Путін ні підтвердив, ні заперечив їхню присутність.
Якщо Bloomberg говорить про угрупування у майже 10 тисяч солдатів з КНДР, які відправили до РФ, то в українській розвідці заявляють, що їх не менше 12 тисяч. Серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали. І частина з них вже знаходиться у зоні бойових дій, а саме у Курській області РФ, де наразі проходить операція ЗСУ.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.