Окупанти контролюють майже всю Миколаївку, що всього за 2 км від Мирнограда. Битви за Цукурине стають ключовими в обороні Курахівки та Гірника, українські війська утримують промзону
Російські війська поступово посилюють свій контроль на покровському та курахівському напрямках. За словами журналіста Богдана Мірошникова, окупанти контролюють вже 90% Миколаївки та трохи менше половини Цукуриного. Бої тривають, оскільки російськи окупанти планують вийти на Мирноград і інші міста.
Як повідомив Мірошников у своєму Telegram-каналі, Цукурине, велике село, розділене залізничною дорогою. Воно є стратегічно важливим для обох сторін. Українські війська утримують західну частину села, що включає промислову зону, та невелику частину східної, де знаходяться житлові будинки.
Однак, за останніми даними від військового з позивним "Мучний", ворог зміг вибити українські сили з західної частини після переходу через залізницю. Тепер наші захисники утримують позиції біля птахофабрики, яка має стратегічне значення для оборони.
"Тримаємося зараз за птахофабрику, якщо [окупанти] будуть сильно давити, то це дозволить їм охопити ще більше Курахівку та Гірник. В Ізмайлівці взагалі зараз почалися [великі труднощі], козаки тримаються стійко, розуміючи які проблеми можуть нагрянути!", - засвідчив він.
Миколаївка ж залишається ще більш уразливою, оскільки знаходиться лише за 2 км від околиць Мирнограда, додає воєнкор Мірошников. Битви за цей населений пункт можуть безпосередньо вплинути на загрозу для покровського напрямку.
За даними Генштабу ЗСУ, на Покровському напрямку в районах Миколаївки, Селідового та Лисівки точаться запеклі бої. Наразі ворог здійснив сім штурмів наших позицій. Тривають бої у 4 локаціях. Ворожа авіація завдала ударів поблизу населених пунктів Покровськ та Селидове, застосувавши КАБи.
На Курахівському напрямку складна ситуація спостерігається, де ворог від початку доби 16 разів атакував наші підрозділи. Намагався просунутися поблизу Цукуриного, Гострого, Георгіївки, Антонівки, Костянтинівки та в напрямку Богоявленки. 6 боєзіткнень тривають.
Аналітики DeepState фіксують просування ворога біля Цукуриного, Катеринівки, Колесниківки та у Торецьку. Як розповів начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк, Покровськ перебуває під постійними обстрілами, а критична інфраструктура пошкоджена на 80%.
У ЗСУ офіційно підтвердили вихід українських військових з Вугледару, про що повідомлялося ще 1 жовтня. Дозвіл вийти з міста дало вище військове командування задля збереження життя захисників. Адже виникла загроза оточення міста.
Ймовірно, з рішенням про відхід з Вугледара зволікали до останнього моменту, що призвело до хаотичного відступу. За словами безпосередніх учасників боїв, військові були змушені відходити малими групами під інтенсивним обстрілом противника. Щоправда, пресофіцер 72 ОМБр Арсеній Приліпка це спростував, зазначивши, що більшість особового складу організовано покинули місто самостійно, евакуювавши поранених - за наказом, але і залежно від обставин, що склалися. Військовий експерт Олександр Мусієнко наголосив, що цим словам він довіряє, нагадуючи про право військових командирів ухвалювати рішення на місці.
Загалом, військові експерти виділяють три головні причини, які призвели до виходу бригад ЗСУ з Вугледару: виснаження 72-ї механізованої бригади, втрата позицій 58-ї мотопіхотної бригади в районі Пречистівки та відсутність стратегічного бачення у плануванні з боку військового керівництва. Для сторонніх спостерігачів, зокрема західних аналітиків, таких як Юліан Рьопке з Bild, це рішення стало несподіванкою, оскільки ще за кілька днів до цього вони висловлювали впевненість у можливості ЗСУ утримати місто.
Захоплення Вугледару відкриває Росії шлях для подальшого наступу на Запоріжжя. До того ж Вугледар розташований поблизу залізничної гілки, яка поєднує Донецьк з Кримом (Донецьк – Волноваха – Комиш - Зоря – Токмак), і може бути використане Кремлем задля постачання ресурсів у тимчасово окупований Крим.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.