Класні ідеї для ягід, про які мало хто знав

Сезонні ягоди можна не тільки їсти

Що ще можна робити з ягід, про що ви не задумувались
Що ще можна робити з ягід, про що ви не задумувались

Сезон ягід відомий усілякими компотами, морсами, смузі, десертами на кшталт легких пудингів та навіть лимонадами й квасом із соковитих плодів. Але існують і нетрадиційні способи використання ароматної ягідної м'якоті чи жмиху. Інформатор познайомить із ними, - цілком можливо, ви будете приємно здивовані! 

Тож, пропонуємо вашій увазі три нестандартних ягідних "П", вартих уваги: панно, пластилін, пілінг. Це не тільки смачно, але й корисно та неабияк гарно!

Ягідне панно 

Ягоди цілком придатний для фуд-арту матеріал. Так, дехто з рукодільників використовує сушені ягоди - сухофрукти - у якості підручного матеріаліву для створення власних робіт. Найчастіше використовують сушені кісточкові плоди.

Панно із сушених ягід та плодів
Панно із сушених ягід та плодів

Втім, суха вишня, кизил, шипшина чи виноград також для цього цілком підійдуть. Ягоди саджають на клей і кріплять до картону чи паперу, а їхні природні кольори нададуть "полотну" необхідний тон. 

З сухих ягід можна робити фуд-арт
З сухих ягід можна робити фуд-арт

Ягідний пластилін 

А чи знали ви, що пластилін для дітей можна зробити в домашніх умовах. Для цього знадобляться:

  • ягоди для забарвлення,
  • столова ложка соняшникової олії,
  • 120 г пшеничного борошна,
  • 10 г харчової соди,
  • 20 г солі,
  • склянка води.
Робимо пластилін з тіста своїми руками 
Робимо пластилін з тіста своїми руками 

Далі слід поєднати всі компоненти та добре їх розмішати, замісивши саморобну масу для ліплення. Після її нагрівають на невеличкому вогні, весь час помішуючи, поки пластична маса не почне відставати від стінок посуду. Далі суміш варто зняти з вогню та дати охолонути. Потім її варто обім'яти на фінальній стадії.

Для яскравості саморобного пластиліну додайте до нього ягідний барвник - сік вишні, полуниці, винограду тощо. На останньому етапі можна додати блискітки.

Вироби із такої пластичної маси повністю висохнуть за 24-36 годин. Час висихання залежить від товщини та розміру фігурки.

Саморобний пластилін завжди екологічніший, втім їсти його не можна
Саморобний пластилін завжди екологічніший, втім їсти його не можна

Ягідний пілінг 

Серед найвідоміших рецептів пілінгів - молочний,кавовий, медовий, цукровий, яєчний та навіть цитрусовий, сирний і аспіриновий. Ми ж пропонуємо вашій увазі ягідний пілінг. 

Як відомо, ягоди містять багато вітамінів і корисних мікроелементів, які сприятливо впливають на епідерміс. Перш ніж розповісти, як зробити ягідну маску, відзначимо, що для її приготування вдома найкраще підходять журавлина та брусниця, які є справжнім джерелом аскорбінової кислоти. Візьміть по столовій ложці одних та інших ягід, подрібніть і додайте наступні інгредієнти:

  • 1 чайну ложку цукру,
  • 1 столову ложку вівсяного борошна,
  • 1 крапля мигдальної олії,
  • ягоди журавлини або брусниці.

Отриману суміш потрібно легкими рухами втерти в шкіру і помасажувати кілька хвилин. Після цього маску залишають ще на 10 хвилин, потім змивають водою.

Також можна зробити малинову або полуничну маску. Для цього візьміть по 1 чайній ложці соку малини (полуниці) і рослинного масла, 2 столові ложки дуже густої манної каші, звареної на молоці, половину чайної ложки солі й яєчний жовток, все перемішайте. Нанесіть на обличчя і шию, змийте через 30 хвилин. Така маска рекомендована для нормальної і жирної шкіри.

Крім того, актуальними є маски з кісточкових плодів абрикосів та слив. Можна подрібнити в пюре свіжі абрикоси і змішати з кефіром у співвідношенні 1:1. Маску слід тримати на обличчі 20 хвилин - відмінний засіб для власниць жирної шкіри обличчя. Непогано зволожує шкіру маска зі сливи. Свіжу сливу слід подрібнити до стану пюре. Додати жовток і сметану. Тримати на обличчі 20 хвилин. Ця маска відмінно підходить для зрілої сухої та нормальної шкіри.

Приготувати скраб для обличчя з ягід можна вдома 
Приготувати скраб для обличчя з ягід можна вдома 

Трошки про пілінг 

Загалом пілінг буває поверхневий, середній та глибокий, а також механічний (з використанням щіточок), фізичний (ваккумний, ультразвуковий, кріо чи лазерний, - можна зробити в салоні), та хімічний (за допомогою гоммажу - крему з відлущуючим ефектом чи фруктових кислот). 

Показаннями до процедури є:

  • вугри та наслідки їх видалення,
  • пігментація,
  • природне старіння,
  • надмірна сухість, лущення шкіри,
  • підвищена сальність,
  • тьмяний колір обличчя,
  • розширені пори,
  • неоднорідний тон шкіри.


Від процедури краще відмовитися:

  • при вагітності та в період лактації,
  • при серйозних захворюваннях судин і серця,
  • герпесі в період загострення.

Застерігаємо, перш ніж застосовувати концентрований ягідний пілінг - проконсультуйтесь із лікарем-дерматологом, принаймні щодо типу вашої шкіри та загальних показань до очищувальних процедур. Косметолог визначить, пілінг якого типу та глибини підійде саме вам. 

Раніше Інформатор писав, чому лікарі інколи дозволяють їсти немиті ягоди

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube