Наразі працівники АТ КБ «ПриватБанк» вимагають від нього повернення коштів в розмірі 49 300 гривень (кредитного ліміту)
Чоловік втратив з рахунку кошти у розмірі 60 805 гривень. Він вимагає ПриватБанк повернути на його картку встановлений кредитний ліміт та особисті кошти. Однак фінустанова відмовляється, бо вже пройшло три роки. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 29 листопада 2024 року.
У період з 8 вересня 2021 року по 19 листопада 2021 року невстановлена особа зняла з рахунку чоловіка кошти в розмірі 60 805 гривень, з яких: 370 євро повернутих податковою інспекцією Естонії, 11 100 гривень - особистих коштів та встановлений кредитний ліміт у розмірі 24 тисяч гривень. Він звернувся до правоохоронних органів із заявою із заявою про вчинення шахрайських дій, де розпочали кримінальне провадження. Також громадянин в телефонному режимі повідомляв ПриватБанку, що його фінансовий номер телефону було заблоковано, а всі операції по рахунку здійснено невідомою особою. Наразі працівники АТ КБ «ПриватБанк» вимагають від нього повернення коштів в розмірі 49 300 гривень (кредитного ліміту).
"Позивач вважає, що за таких обставин відповідач має скасувати нараховані штрафні санкції на кредитний ліміт, здійснити перерахунок боргу, повернути на його картковий рахунок встановлений кредитний ліміт та особисті кошти", - вказується у матеріалах справи.
У ПриватБанку зазначили, що списання коштів з картки відбулось у період з 8 вересня 2021 року по 18 вересня 2021 року, а з позовом чоловік звернувся 2 жовтня 2024 року, тобто з пропуском трирічного строку позовної давності, що є підставою для відмови у задоволенні його позову до АТ КБ «ПриватБанк» згідно з частинами третьою, четвертою ст. 267 ЦК України.
Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Ним не надано доказів, що кошти переказували без його волевиявлення, не за його власним розпорядженням.
"Заява до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення, як і витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, не є судовим рішенням, яке набрало законної сили, а обставини, встановлені у ньому - становили б преюдицію. Подання заяви про вчинення кримінального правопорушення і факт внесення відомостей до Реєстру є задокументованими актами фіксації певних обставин, які не мають наперед визначеної оцінки. Обвинувальний вирок, який би набрав законної сили, у якому суд встановив, що кошти з рахунку позивача були переказані не ним, а іншою особою, яка протиправним шляхом, без його згоди заволоділа таким чином коштами і розпорядилася ними, не надано, про закінчення досудового розслідування та результат не повідомлено суду. Також він зазначає, що повідомляв відповідача у телефонному режимі про блокування фінансового номера телефону та спірні операції по рахунку, проте доказів такого звернення не надано. Предметом доказування під час судового розгляду є факти, які обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для вирішення справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення, як встановлено частиною другою ст. 77 ЦПК України", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.