Китайські військові в Україні: ЗМІ дізналися імена півсотні солдатів, що воюють на фронті

Російські медіа опублікували імена 51 китайця, які уклали контракт з російською армією, і які спеціально прибули до Москви для цього

ЗМІ дізналися імена півсотні солдатів з Китаю, що воюють на фронті
Китайські солдати

Все більше доказів вказує на участь громадян Китаю у війні Росії проти України. За даними російських медіа, щонайменше 51 китаєць спеціально приїздив до Москви, щоб підписати контракт із російською армією. Тим часом західні джерела говорять про понад сотню китайських найманців, які воюють на боці РФ без офіційного зв’язку з урядом у Пекіні.

Про півсотні китайських військових на фронті в Україні йдеться в розслідуванні видання "Важливі історії". Зокрема, через відбір на військову службу за контрактом у Москві пройшли щонайменше 51 громадянин Китаю. Це випливає з даних про набір на контракт у період з червня 2023 року по травень 2024 року, які стали доступні виданню. У 2023 році до цієї установи звернулося 31 боєць із КНР, а ще 20 осіб подали заяви у 2024 році.

"Охочі укласти контракт із Китаю приходили записуватися на службу регулярно щомісяця. Найбільше громадян Китаю хотіли укласти контракт у липні 2023 року - тоді до московського пункту відбору завітало одразу вісім осіб", - пише видання.

Час від часу китайські добровольці прибували укладати контракти з російською армією у парі. За словами журналістів, принаймні одна така пара — 38-річний Мінлян Ван та 43-річний Даочен Лі — прилетіли в Росію одним рейсом.

"Щонайменше одна така пара - 38-річний Мінлян Ван і 43-річний Даочен Лі - прибула в Росію одним і тим самим рейсом. Уже через дві доби вони разом вирушили до вербувального пункту", - кажуть журналісти.

Більшість громадян Китаю прибули до Москви незадовго до звернення до пункту відбору на службу за контрактом. Приміром, 24-річний Юаньчунь Цзян прилетів до Росії 22 серпня 2023 року і того ж дня підписав контракт. Щонайменше семеро осіб звернулися до пункту відбору наступного ж дня після приїзду з Китаю. Мінімум четверо китайських добровольців після відвідування пункту відбору вирушили назад до Китаю.

Автори статті вважають, що це свідчить про цілеспрямоване прибуття китайських громадян для вступу до армії. Контракт укладається на рік.

Наймолодший із контрактників з Китаю має 20 років, а найстарший — 51 рік. Відомо, що один з них вже загинув на війні в Україні.

Один із прикладів — 38-річний Жуй Чжао, який підписав контракт з російськими військовими у вересні 2023 року і загинув у грудні того ж року в Запорізькій області.

Також є інформація про поранених військовослужбовців з Китаю. Більш детальна інформація про долю більшості китайських громадян, які уклали контракт з російською армією, залишається невідомою. Однак, багато з тих, хто отримав поранення, вже повернулися до Китаю.

Китайські найманці в армії РФ

41-річний Цзяньвей Лі, який у грудні 2023 року прибув до Росії для укладення контракту з військовими, активно ділився враженнями про службу в російській армії через свої соціальні мережі. Він зазначає, що з моменту прибуття на поле бою контрактник може прожити в середньому лише 8-10 годин. Цзяньвей Лі також розповів, як в одному з боїв іноземний найманець і два російських солдати втекли від страху, а кубинець симулював хворобу, щоб уникнути участі в бойових діях.

"Ось чому на полі бою не можна нікому довіряти, включно з товаришами по службі. У Китаї в нас немає таких проблем. Наші китайські військові як брати - вони навіть можуть пожертвувати життям, щоб врятувати тебе. Але поза Китаєм ти можеш розраховувати тільки на себе", - розповів він.

Не мають офіційного зв'язку з урядом КНР

Понад сотня громадян Китаю, які беруть участь у війні на боці Росії проти України, ймовірно, є найманцями. Вони не мають прямого зв’язку з китайським урядом.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на інформацію від двох американських чиновників, які мають доступ до даних американської розвідки, а також колишнього співробітника західної розвідки.

Американські представники зазначили, що китайські бійці практично не пройшли жодної серйозної підготовки. Вони не впливають суттєво на військові дії Росії.

Колишній працівник західної розвідки розповів Reuters, що приблизно 200 китайських найманців воюють на боці Росії і не мають жодних зв’язків із китайським урядом.

Китайці в полоні в Україні

Під час бойових дій на Донеччині українські сили взяли в полон двох громадян Китаю. За словами президента України Володимира Зеленського, вони воювали у складі підрозділів агресора.

Київ має підтвердження про участь щонайменше 150 китайців у бойових діях на боці РФ. Серед полонених було знайдено документи, які свідчать, що Росія укладає з ними річний контракт. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube