Китай готується до проведення "спецоперації" на Тайвані?

Китай готується до проведення "спецоперації" на Тайвані?

Читать на русском

Це може створити низку проблем для України

Читать на русском
Китай готується до проведення "спецоперації" на Тайвані?

Це може створити низку проблем для України

Китайський лідер Сі Цзіньпін підписав директиву, яка дозволяє «невійськове» використання збройних сил. Це викликало побоювання, що може йтися про вторгнення на Тайвань під виглядом «спеціальної операції», яка не класифікується як війна.

Про це Інформатор дізнався з публікації на Radio Free Asia.

Сі Цзіньпін підписав указ, який набирає чинності 15 червня, повідомляють державні ЗМІ, не друкуючи наказу повністю, повідомляє Radio Free Asia.

«Він регулює основні принципи, організацію та командування, види операцій, оперативне забезпечення та політичну роботу, а також їх виконання військами. Це забезпечує правову основу для мирних військових операцій», — йдеться у короткому повідомленні державного інформаційного агентства Сіньхуа.

Серед заявлених цілей документа з шести глав – «підтримка національного суверенітету… регіональної стабільності та регулювання організації та проведення мирних військових операцій».

Український слід

Radio Free Asia пов'язує появу документа з виступом президента України Володимира Зеленського на безпековому форумі «Шангрі-Ла Діалог» у Сінгапурі 11 червня. У своїй промові Зеленський навів приклад України, закликавши світ «завжди підтримувати будь-які превентивні дії» і закликав до дипломатичних рішень для запобігання війні.

Війна в Україні займала чільне місце на засіданнях «Шангрі-Ла Діалог». Міністр оборони США Ллойд Остін заявив учасникам, що вторгнення в Україну «невиправдане» та є «провісником можливого світу хаосу та заворушень».

Міністр оборони Китаю Вей Фенхе виступив із різкою критикою стратегії США в Індо-Тихоокеанському регіоні, назвавши її спробою сформувати кліку для стримування Китаю. У своїй промові про «китайське бачення регіонального порядку» він відповів на зауваження Остіна, заявивши, що Китай рішуче відкидає звинувачення та погрози Америки. Вей сказав, що стратегія Індо-Тихоокеанського регіону була «намаганням створити ексклюзивну невелику групу для захоплення країн у нашому регіоні», щоб націлитись на одну конкретну країну — Китай. "Це стратегія створення конфлікту та конфронтації для стримування та оточення інших", - сказав міністр, який також є генералом Народно-визвольної армії Китаю (НОАК).

У що це виллється?

10 червня міністр оборони Китаю Вей Фенхе під час зустрічі з американським колегою Ллойдом Остіном заявив, що Пекін розпочне війну, якщо Тайвань проголосить незалежність. Водночас Сполучені Штати готові застосувати силу для захисту Тайваню, заявив 23 травня в інтерв'ю президент США Джозеф Байден.

Початок війни в Азії може створити низку проблем для України з отриманням допомоги від західних партнерів.

Ольга Палій

Заголовне фото: з відкритих джерел

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.