Кішкам і собакам зараз небезпечно виходити на вулицю. Попередження ветеринарів

Пухнасті домашні звірі можуть отримати тепловий удар, тому важливо знати, як уберегти їх

Тепловий удар у тварин
Прості правила, які врятують ваших тварин

За високих температур влітку страждають не тільки люди. Кішки та собаки, а також інші пухнасті домашні звірі можуть отримати тепловий удар, а тому важливо знати, як уберегти їх від перегріву.

Як врятувати кішок від спеки

Для кішок важливо підтримувати стабільну температуру тіла незалежно від того, чи знаходяться вони в будинку чи квартирі, чи гуляють вулицею. Екстремально висока температура є надзвичайно шкідливою для них.

Ветеринари взагалі не рекомендують під час спеки випускати кішок на вулицю. А будинки їх треба вберегти від місць, де особливо сильне сонячне світло. У них обов'язково має бути місце у будинку з тінню. Завжди має бути миска з холодною водою, щоб кішка якомога частіше пила, адже тепловий удар від спеки може бути смертельним.

Навіть якщо ваша кішка або кіт дуже люблять гуляти на вулиці, випускати їх потрібно або рано-вранці, або пізно ввечері. І краще супроводжувати кішку в її прогулянках, якщо це можливо, щоб стежити за її станом.

Також ветеринари рекомендують покласти у будинку чи квартирі в затіненому місці прохолодний килимок, щоб домашні улюбленці там могли лежати. Ще вчені рекомендують годувати під час спеки своїх кішок холодною їжею або класти в миску разом з їжею кубики льоду.

У будинку або на вулиці завжди повинна бути миска з холодною водою
У будинку або на вулиці завжди повинна бути миска з холодною водою

За словами вчених, кішки можуть отримати сонячні опіки від потрапляння прямих сонячних променів. Особливо схильні до цього ділянки тіла з тонкою вовною або місця без вовни, такі як ніс і вуха. Щоб убезпечити тварин від опіків, ветеринари рекомендують наносити спеціальний крем на ці ділянки. Особливо стежити за безпекою своїх домашніх улюбленців потрібно господарям кішок без вовни та тим, що мають біле забарвлення. Так як ці кішки і коти найбільш схильні до негативного впливу ультрафіолетового випромінювання.

Як врятувати собак від спеки

Собаки також не завжди легко переносять спеку, хоча тут багато залежить від породи вихованця. У спекотні дні вигулюйте собак рано-вранці до настання спеки і пізно ввечері, якщо ж вам не уникнути денних прогулів, рекомендується скоротити час перебування на вулиці до 15 хвилин, захопіть з собою воду і автопоїлку, щоб улюбленець міг у будь-який момент втамувати спрагу.

Допустимо щодня охолоджувати вихованця, використовуючи воду, можна намочити голову вихованця та лапи (стежте, щоб вода не потрапила у вуха). Ще на відміну від кішок, собакам не можна лежати на холодній кахлі, щоб не заробити цистит, в цьому випадку використовуйте рушники в якості підстилки.
Голити налисо собаку категорично не можна! Породи собак з оголеними ділянками тіла вимагають особливого захисту від небезпечного сонячного проміння, для цього рекомендується використовувати спеціальні комбінезони.

Звертайте увагу на стан собаки, оскільки тепловий удар собаки переносять важче, ніж інші тварини, а симптоми можна легко сплутати з іншими захворюваннями та вчасно не вжити заходів. У разі теплового удару негайно охолодіть собаку, важливо не переохолодити тварину.

Щодо апетиту у собак, він помітно знижується на спеці, і краще перевести тварину на новий режим годування, в більш прохолодний час.

Собак можна обливати водою і таким чином охолодити їх
Собак можна обливати водою і таким чином охолодити їх

І в жодному разі не залишайте собак у закритих автомобілях, навіть якщо там відчинені вікна.

Як захистити від спеки домашніх гризунів

Багато гризунів не потіють і не позбавляються зайвого тепла через дихання, тому спека особливо небезпечна для них. Обов'язково потрібно перемістити клітину чи іншу ємність із твариною подалі від сонячних променів. Слідкуйте за тим, щоб ваші гризуни завжди мали холодну воду для пиття. 

Якщо ви помітили зміну в поведінці і на дотик гризун занадто гарячий, можна помістити рушник в холодильник, а потім обернути домашнього улюбленця. Головне, залиште голову зовні, щоб гризун не задихнувся. Ветеринари також рекомендують годувати домашніх гризунів продуктами з високим вмістом води, такими як огірки, що врятує їх від спеки.

Забезпечте тваринам прохолоду та тінь у будинку
Забезпечте тваринам прохолоду та тінь у будинку

Ознаки теплового удару у домашніх тварин

  • прискорене дихання;
  • блідість слизових або їх яскраве забарвлення (залежить від розширення або звуження кровоносних судин);
  • слабкий пульс;
  • млявість;
  • слиновиділення;
  • відсутність реакції на команди;
  • блювання;
  • пронос;
  • втрата свідомості;
  • судоми;
  • можливий шок.

У цьому випадку тварину терміново потрібно відправити до ветеринара, але перед цим її обов'язково потрібно охолодити. Головне не обливати водою морду собаки, а тим паче кішки.

Нагадаємо, що раніше Інформатор писав чи потрібен тваринам калій йодид. Також писали про те як коти допомогли Залужному і Буданову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube