Кім Чен Ин заявив, що в нього є "законне право" знищити Південну Корею

Диктатор вчергове почав погрожувати своєму сусідові

Знищення Південної Кореї
При цьому Кім звинувачує Сеул в тому, що це нібито він має агресивні наміри щодо Пхеньяну

Диктатор КНДР Кім Чен Ин вчергове почав погрожувати своєму сусідові. Він заявив, що має "законне право" знищити Південну Корею. Нагадаємо також, що в 2024 році він виключив з національної політики положення про плани мирного об'єднання Пхеньяна та Сеула. 

Про це пише видання Bloomberg. Воно посилається на офіційні республіканські медіа

Повідомляється, що нещодавно Кім відвідав міністерство оборони своєї країни. Відзначалася річниця заснування північнокорейської армії.

Під час цього заходу диктатор КНДР заявив, що "маріонетки" в Південній Кореї нібито відкинули зусилля Пхеньяну, направлені на співробітництво. Ба навіть більше: Сеул, за словами Кіма, хоче "поглинути" Північну Корею. 

"Тому правильно називати Південну Корею "головним ворогом", і на підставі цієї законності її може бути атаковано і знищено в будь-який час", - заявив Кім Чен Ин.

Перед цим північнокорейський парламент скасував закони про економічне співробітництво з Південною Кореєю. І загалом в 2024 році конфлікт між двома Кореями сильно загострився, наразі він рухається за сценарієм ескалації.

Південна та Північна Корея: чому вони конфліктують 

Як ми вже зазначили вище, цьогоріч між Північною та Південною Кореєю фіксується явне загострення ситуації. КНДР очевидно провокує сусіда, провівши випробування крилатих ракет, використовуючи риторику погроз на адресу Сеула і влаштувавши знесення пам'ятника в Пхеньяні, що символізує надії на об'єднання.

Взагалі ж історія Північної та Південної Кореї та теперішній стан їхніх відносин пов'язані з подіями, які відбувалися на півострові протягом останніх десятиліть. Ось короткий огляд їхньої історії та сучасної ситуації:

  1. До 1945 року: Південна Корея була колонією Японії, тоді як Північна Корея перебувала під впливом Радянського Союзу.

  2. 1945 рік: Після Другої світової війни Корея була поділена на Північну та Південну зони впливу між США та Радянським Союзом.

  3. 1950-1953 роки: Війна в Кореї. Північна Корея, підтримана СРСР та Китаєм, атакувала Південну Корею, що спричинило втручання ООН, переважно США, на боці Південної Кореї. Війна завершилася перемир'ям, але мирний договір не було укладено, тому обидві країни знаходяться в технічному стані війни досі.

  4. Після війни: Південна Корея розвивалася як капіталістична демократія, тоді як Північна Корея стала однопартійною комуністичною державою під керівництвом Кім Ір Сена.

  5. Після смерті Кім Ір Сена: Північна Корея перейшла під керівництво його сина Кім Чен Іра, а потім його онука Кім Чен Ина. Під їхнім правлінням Північна Корея продовжувала державний курс, орієнтований на тоталітаризм, комунізм і поглиблену ізоляцію від зовнішнього світу.

На сьогоднішній день відносини між Північною та Південною Кореєю залишаються вкрай напруженими. Обидві країни продовжують знаходитися в технічному стані війни, хоча є моменти політичного діалогу та спроби покращення відносин. Втім, наразі ці ініціативи активно згортаються.

Нагадаємо: Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube