Київ вимагає більше інвестицій: Україна хоче змін у ресурсній угоді з США - Bloomberg

Україна прагне переглянути запропоновану Вашингтоном угоду щодо корисних копалин, оскільки документ може суперечити євроінтеграційним планам країни

Прапори України та США
Україна побоюється економічних пасток від США. Фото: Getty Images

Україна має намір добиватися змін у запропонованій Сполученими Штатами угоді про інвестиції в корисні копалини та інфраструктуру. Київ хоче закріпити конкретні зобов’язання Вашингтона щодо збільшення обсягу фінансової підтримки. Зокрема, українська сторона занепокоєна тим, що запропонована угода з Вашингтоном може обмежити суверенітет України в управлінні природними ресурсами та вимагати повернення вже отриманої допомоги.

Згідно з проєктом угоди, США отримають контроль над усіма ключовими майбутніми інвестиціями в українські надра та інфраструктурні проєкти без чітко визначених часових меж. Водночас українська сторона стурбована тим, що документ може суперечити євроінтеграційним прагненням країни та передбачати необхідність повернення вже отриманої військової й економічної допомоги від США, повідомляє Bloomberg,

За даними джерел агентства, українські посадовці провели відеоконференцію з американськими колегами, у тому числі з юридичними експертами, щоб уточнити деталі 60-сторінкового проєкту. Під час переговорів Київ висловив занепокоєння тим, що Вашингтон розглядає вже надану допомогу як частину інвестицій, а не як нові фінансові вливання. Відповіді від США з цього приводу не розголошуються, проте, за інформацією видання, американська сторона не відкидає можливості внесення змін до угоди.

Що відомо про безпекові гарантії США 

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що 28 березня Сполучені Штати офіційно передали Україні проєкт угоди щодо надр. Водночас у документі з’явилися положення, які раніше обидві сторони не підтримували. Зокрема, угода про корисні копалини заганяє Україну у боргову яму на $120 млрд.

Угода передбачає, що Україна зобов’язується компенсувати Сполученим Штатам вартість усієї підтримки, наданої після початку повномасштабного вторгнення Росії, включаючи бюджетну, військову, гуманітарну та інші види допомоги. При цьому президент України заявив, що Україна досі не проводила переговори з США щодо того, які гарантії безпеки вони готові надати. За його словами, значну роль у цьому процесі відіграє підтримка США, яка вплине на залучення європейських партнерів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube