"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
Цей пісня для кожного, хто хоча б раз горів у пожежі почуттів, які виявилися лише ілюзією. Це твоє нагадування, що завжди варто обирати себе.
Кібергрумінг – один з видів кібербулінгу
АВТОР: АДВОКАТ ПРАВА
Кібергрумінг – один з видів кібербулінгу (переслідувань у мережі). Це коли дорослі, які добре знають психологію дітей, налагоджують довірчі відносини з дитиною, через соціальні мережі та фейкові облікові записи.
Остаточна мета кібергрумінгу – отримання фотографій та відео відвертого характеру. Проте дії зловмисників можуть бути й набагато небезпечнішими – вони часто намагаються зустрітися з дитиною у реальному житті. Жертвами кібергрумінгу нерідко стають підлітки, які почуваються самотніми.
Кіберзлочинці користуються недосвідченістю неповнолітніх, використовують психологічні маніпуляції та переконання, щоб жертви добровільно погоджувалися на їхні небезпечні пропозиції. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, щоб викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна.
Наприклад, щоб завоювати довіру, зловмисники можуть прикидатися однолітками дитини, починають приділяти дитині багато уваги, часто спілкуватися, вислуховувати проблеми та дарувати подарунки. Для грумінгу зловмисники часто використовують фальшиві профілі та намагаються видати себе за іншу особу.
Під час обговорення теми кібергрумінгу необхідно підтримувати неконфліктний спосіб спілкування, щоб дитина не боялася звернутися за допомогою у майбутньому.
Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ створило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатися, як діяти дітям, батькам та вчителям у разі кібербулінгу. Чат-бот допоможе дізнатися, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж, а також куди звертатися за допомогою. Бот є в Telegram та Viber.
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може збігатися з думкою автора колонки.