Керівник САП пояснив, чому в Україні стало більше угод у корупційних справах

Читать на русском

Відсоток справ з угодами у 2023 році зріс трохи менше ніж на вісім відсоткових пунктів

Читать на русском
Керівник САП, корупція
Керівник САП розповів про угоди у справах корупціонерів

Відсоток справ з угодами у 2023 році зріс трохи менше ніж на вісім відсоткових пунктів

В Україні протягом останнього часу стало більше угод, укладених з обвинувачуваними у корупційних справах. Проте, на думку керівника САП Олександра Клименко, кількість таких угод зросла не занадто сильно. А самі вони є важливим інструментом для викриття як нових кримінальних правопорушень, так і більшої кількості співучасників кожного окремого правопорушення.

Про це він розповів у колонці на "Українській правді". За його словами, у 2022-му році відсоток скерування до суду корупційних справ з угодами про визнання винуватості був нижчим, адже на початку повномасштабного вторгнення деякі прокурори САП долучились до лав ЗСУ. Також керівник відомства додав, що конкурс із відбору нових прокурорів САП завершився наприкінці грудня 2022 року. Це стало фактором у можливостях прокурорів направляти справи до суду.

"У 2021 році прокурори САП направили до суду 63 кримінальні провадження, із яких 7 – з угодами про визнання винуватості, що становить 11,1 % від загальної кількості направлених проваджень, у 2022 році – 56, з яких 3 – з угодою про визнання винуватості (5,4 %), у 2023 році – 105 кримінальних проваджень, із них 20 – з угодами про визнання винуватості (19 %). Таким чином, співвідношення кількості укладених угод про визнання винуватості з кількістю переданих до суду справ у 2023 році значно не зросло", - заявив Клименко. 

На його думку, зростання відсотка справ з угодами на менш ніж вісім відсоткових пунктів у 2023 році свідчить лише про інтенсифікацію процесу розслідування та скерування до суду справ в цілому. Посадовець наголосив, що ВАКС у 2023 році засудив 81 фігуранта справ НАБУ і САП, з них 29 отримали реальне позбавлення волі. 

НАБУ та САП відкрили найбільше справ проти високопосадовців

У 2023 році в Україні зафіксували рекордну кількість кримінальних справ, відкритих проти високопосадовців. Їх почали, зокрема, проти народних депутатів та суддів. Протягом 11 місяців року, НАБУ та САП висунули підозри 254 особам. Це є найвищим показником в історії нашої країни у питанні антикорупційної боротьби. Серед підозрюваних є як і чинні, так і колишні посадовці. Зазначається, що повідомлення про підозру вказує на збір достатньої кількості доказів, що особа причетна до злочину та після цього започатковується процес про її притягнення до кримінальної відповідальності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.