Київ розуміє, що при встановленні режиму припинення вогню кожна сторона залишиться на зайнятих нею позиціях
Спецпосланець президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що Україна нібито готова поступитися територіями, які захопила Росія. Втім не "де-юре", назавжди, а "де-факто". Зараз Київ намагається добитися припинення вогню на 10 днів.
Про це Келлог сказав в ефірі Fox News. Він розповідав про деталі зустрічі в Лондоні, яка відбулася минулого тижня і на якій були присутні європейці та українці.
"У нас були 22 конкретних умови, вони на них погодилися. Те, чого вони хочуть. Те, що у них є. Перше, чого вони хочуть, - це всеосяжне і постійне припинення вогню, яке веде до укладення мирної угоди. Я маю на увазі всеосяжну морську, повітряну, наземну інфраструктуру мінімум на 30 днів", - сказав Келлог.
За його словами, ці 30 днів важливі, оскільки це допоможе зупинити вбивства. І саме цього прагне Дональд Трамп.
Відповідаючи на запитання про зустрічі спецпосланця Трампа Стіва Віткоффа у Москві і бажання РФ отримати захоплені в України території, Келлог зазначив, що Україна погодилася на територіальні поступки, але "не де-юре, на постійній основі, а де-факто" - відповідно до поточної ситуації та фактичної карти бойових дій.
"Українці готові відмовитися від територій, які зайняті росіянами, не де-юре, назавжди, а де-факто, тому що росіяни фактично окупували цю землю. Вони погодилися на це... І вони сказали мені це минулого тижня. Вони розуміють, що при встановленні режиму припинення вогню кожна сторона залишиться на зайнятих нею позиціях. Саме до цього вони готові", - зазначив Келлог.
22 квітня видання New York Post з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації Трампа, заявило, що у Трампа вважають, що Україна начебто "де-факто" може погодитися віддати під контроль російським загарбникам 20% своєї території в рамках можливої мирної угоди з Москвою.
"Де-факто" означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не кажемо, що (Україна) віддасть її назавжди. "Де-юре" означає, що ми визнаємо, що (росіяни) захопили цю землю, і ми більше ніколи її не побачимо", - сказав посадовець США американським журналістам.
Після цього 22 квітня Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає юридично Крим російським і ця позиція відповідає українській Конституції.
В результаті в Лондоні зірвалися переговори, що були заплановані на 23 квітня. Як розповів Washington Post чиновник, ознайомлений із ситуацією, зрив переговорів стався, бо у Вашингтоні розгнівалися через небажання Києва прийняти пропозиції поступитися територією Росії та через те, що Київ вважає за краще "спочатку обговорювати повне припинення вогню, а все інше - потім".