Німецький канцлер пообіцяв, що Берлін не залишить Україну без допомоги. За його словами, дії Кремля більше не залишають простору для дипломатії
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що спроби зупинити війну в Україні дипломатичним шляхом закінчилися. За його словами, Росія обрала терористичну тактику та атакує цивільне населення. Тому Німеччина обіцяє Києву військову підтримку.
Мерц, виступаючи у Бундестазі, наголосив, що війна Росії проти України не залишає простору для дипломатії. За його словами, коли авторитарний режим відкрито ставить під сумнів право цілої держави на існування й прагне знищити політичну свободу в Європі - мовчати не можна.
"Дипломатичні засоби вичерпуються, коли злочинний режим використовує військову силу, щоб відкрито поставити під сумнів право існування цілої країни, і має намір знищити політичну свободу по всьому європейському континенті", - сказав Мерц.
Він також згадав про масовані удари по цивільній інфраструктурі в Україні, які Росія завдала в ніч на 9 липня, назвавши це черговим доказом терористичної тактики Кремля. Канцлер пообіцяв, що Німеччина не залишить Україну без допомоги. Він визнав, що навіть у самому німецькому парламенті є ті, хто виступає проти підтримки - як серед лівих, так і серед правих, орієнтованих на Москву. Але це, за його словами, не вплине на курс уряду.
Світові лідери почали усвідомлювати, що війна в Україні не зупиниться завдяки мирним переговорам. Про це свідчить заява Мерца та відновлення допомоги від США. Надії на дипломатичне врегулювання спливли й в президента Дональда Трампа, який днями відверто заявив про своє розчарування Володимиром Путіним й визнав, що Україні треба більше зброї для оборони. На додачу 9 липня Конгрес США нарешті розгляне законопроєкт про санкції проти Росії, за який Трамп протягом довгого часу просив не голосувати.
Окрім того, сама Росія теж демонструє не прагнення до врегулювання війни, а протилежне - обстріли по цивільних містах останнім часом тільки посилюються. Тільки вночі 9 липня РФ вкотре запустила по Україні рекордну кількість Шахедів - 728. Також атакували й 13 ракет.
А в Китаї на початку липня заявили Євросоюзу, що не допомагатимуть європейцям зупиняти війну Путіна, оскільки китайці побоюються, що у випадку перемоги Києва США перекинуть свою увагу на них. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на зустрічі з представниками ЄС. У Брюсселі вважають заяву Ван Ї реальною позицією Пекіна.
На фоні цього можна очікувати посилення переговорів про вступ України до ЄС. Також на черзі - інтеграція України до НАТО. Це питання зараз не обговорюють, проте воно набуде актуальності за деякий час.