“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Військову техніку надали на прямий запит України
18-січня стало відомо, що Канада готує новий пакет військової допомоги для України. До нього ввійдуть одразу 200 сучасних бронетранспортери Senator. Техніка розрахована на роботу в умовах використання ворогом хімічної та ядерної зброї.
Про передачу нової техніки повідомили в Центрі стратегічних комунікацій з посиланням на заяву міністерки оборони Канади Аніти Ананд. Відповідні дані також опублікували на офіційному сайті уряду, підтверджуючи дійсність заяви. Нові бронеавтомобілі мають покращити становище наших воїнів на фронті.
Цей новий пакет військової допомоги є відповіддю на конкретний український запит на ці машини, які закуповуються у канадської компанії Roshel, - повідомила Аніта Ананд.
Цей пакет допомоги оцінюють в понад 90 млн доларів. Його надали в рамках додаткових 500 млн доларів військової допомоги, яку в листопаді 2022-го року оголосив прем'єр-міністр Трюдо.
Перед нами повноцінний бронетранспортер, який створювався не тільки для просто забезпечення перевезення військ, але й захисту від загроз всіх можливих видів зброї. Він розрахований на використання в умовах хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної небезпеки. Усе завдяки герметичному корпусу та системі генерації повітря в салоні. Розміщуватися всередині можуть 10-12 пасажирів, що отримують повний захист від зазначених загроз.
БТР Senator має сталевий кузов та броньоване скло, яке витримує влучання з 50-каліберної зброї. Кузов авто захищений достатньо, аби витримати вибух міни, а шини мають систему Run Flat з підкачуванням під час поїздки.
Спеціальні системи спостереження дозволяють вимірювати рівень радіації чи газу ззовні. Це дозволяє чітко розуміти, чи варто проводити висадку в тому чи іншому місці.
Компанія Roshel не розкриває подробиці щодо того, що слугувало базою для бронетранспортера. Проте, згадується причетність важкої комерційної вантажівки Ford-F серії. Рухається БТР за допомогою 6,7-літрового турбованого дизелю на 330 кінських сил.
Країна підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення рф. Загалом за цей час Канада надала нам уже понад 2 700 тонн військової допомоги на суму понад 5,5 млн фунтів. Мова уже про партії спорядження та легкого озброєння.
Крім цього, Канада також приймає в себе в біженців з України. Для них в країні передбачено виплати до 2 тисяч доларів щомісяця. Загалом ці виплати розраховані на термін до 12 місяців. Сума залежатиме від кількості людей в сім'ї та їхнього становища чи статусу.
Нагадаємо, коли пенсіонери 70+ можуть отримати доплати до пенсії – пояснення ПФУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.