Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Наступні виплати здійснюватимуть щомісяця з березня розміром 1,5 мільярда євро за раз
Єврокомісія здійснила виплату Україні 3 мільярди євро. Це перший транш макрофінансової допомоги загальним обсягом 18 мільярдів євро на 2023 рік.
Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії. На виділення коштів Україні відреагував глава держави.
"Завдяки фінансовій підтримці до 18 мільярдів євро на 2023 рік Україна зможе продовжувати виплачувати зарплати, пенсії та підтримувати роботу основних державних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану росією під час її загарбницької війни, таку як енергетична інфраструктура, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости" - зазначається у повідомленні.
Президент України Володимир Зеленський подякував ЄС за фінансову підтримку. Він наголосив, що збереження фінансової стабільності України життєво важливе для спільної перемоги над агресором.
"Україна отримала перші 3 мільярда євро з нової програми макрофіну на 18 млрд євро. Вдячний ЄС та президентці Урсулі фон дер Ляєн за потужну підтримку", - зазначив глава держави.
З початку війни міжнародні партнери виділили Україні понад 113 мільярдів євро. Вказана сума включає в себе військову, фінансову та гуманітарну допомогу від урядів іноземних держав. Про це йдеться в дослідженні Кільського інституту світової економіки Згідно з даними системи Ukraine Support Tracker, яка відстежує масштаби міжнародної допомоги, донорами України стали 40 країн. Європейський Союз виділив майже 52 мільйони євро, допомога від США сягнула 48 мільярда євро.
До списку країн-донорів також увійшли Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Китай, Японія, Норвегія, Південна Корея, Швейцарія, Тайвань, Туреччина й Індія. Від них Україна додатково отримала 13 мільярдів євро міжнародної допомоги. Половину з виділених коштів складає фінансова допомога, ще третина – це військова допомога, решта – гуманітарна підтримка.
Європейський Союз став лідером у напрямі фінансової допомоги. Країни-члени ЄС та європейські інституції зобов’язались надати Україні майже 35 млрд євро на бюджетні потреби. Лідером військової підтримки залишаються Сполучені Штати. Військова допомога від американських партнерів вже сягнула 23 мільярдів євро.
Раніше ми писали, що ЄС підтвердив макрофін для України на 18 мільярдів євро. Крім того, Угорщина позбавиться 7,5 мільярдів євро фінансування від ЄС через корупцію і порушення принципів демократії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.