"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Експерти проаналізували 6,2 мільйона твітів з усього світу
Війна росії проти України призвела до масштабної кампанії з дезінформації, яка в основному поширювалась через соціальні мережі. Канада стала мішенню цих впливів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дослідження Школи публічної політики Університету Калгарі.
На ведення такої кампанії вплинула роль Канади у міжнародних санкціях проти росії. Команда експертів проаналізувала 6,2 мільйона твітів з усього світу та застосувала певні алгоритми, щоб простежити їх походження. У ньому були представлені ключові терміни, пов’язані з війною в Україні.
Головна ціль росії полягає у спробі вплинути на громадську думку. П'ять основних наративів, які просувалися — виправдовування вторгнення росії; НАТО використовує Україну як маріонетку проти росії; сприяння недовірі до інституцій; припущення, що Україна є фашистською державою або має великий фашистський вплив; пропагування недовіри до ліберального уряду Канади, і особливо прем'єр-міністра Джастіна Трюдо. З'ясувалося, що близько 25% з проаналізованих акаунтів поширювали вигідні рф ідеологічні установки.
Іноземних ботів часто використовують для поширення дезінформації в соціальних мережах, однак їхня роль часто перебільшується. Інфлюенсери з мільйонами підписників, у тому числі в США, мають ширше охоплення в Twitter, ніж боти. Крім того, деякі впливові американські особи писали у Twitter проросійські висловлювання. Акаунти, які ретвітнули дописи пов'язані з росією, включаючи російський державний апарат.
Нагадаємо, Нова Зеландія ввела санкції проти рф за дезінформацію та кібератаки на Україну. Крім того, Facebook посилить заходи для боротьби з дезінформацією російського уряду щодо війни проти України.
Також Інформатор писав, як боротися з російською пропагандою в інтернеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел