«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
За словами міністра, у виробництві снарядів 155-го калібру Україна повністю залежить від партнерів та постачання дефіцитних порохів
"Якщо говорити про натівські порохи, то ми їх ніколи не виробляли, тому сподіваємося на підтримку наших партнерів в питанні порохів й готові почати серійне виробництво, тому що частину елементів ми вже освоїли", - сказав він.
В наступному році в Україні розпочнеться серійне виробництво снарядів 155 калібру. Про це на питання Інформатора відповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. pic.twitter.com/G6Uxl4Ze9g
— Інформатор (@informatorua) December 27, 2023
Також міністр розповів про будівництво заводу "Байрактар". Його планують завершити за півтора-два роки. Крім того, за словами Камишіна, Україна виробляє десятки далекобійних дронів на місяць. Наступного року виробництво хочуть збільшити до тисячі дронів на місяць.
Снаряди калібру 155 мм - це артилерійські снаряди стандартів НАТО, використовувані у великокаліберних гаубицях і гарматах. Цей калібр став досить популярним у сучасних системах артилерії через свою універсальність та здатність до достатньої дальності стрільби. Снаряди цього калібру можуть бути різних типів, таких як вибухові, навігаційні, освітлюючі тощо, і використовуються для підтримки вогневої потужності на полі бою, а також у великих артилерійських системах.
Війна між Ізраїлем та терористами палестинського руху ХАМАС уповільнила постачання боєприпасів в Україну. Зокрема, йдеться про снаряди калібру 155 мм. Їхні запаси наразі скоротилися. Треба сказати, що 155-мм артилерійські снаряди є найважливішими боєприпасами для ЗСУ у війні з російськими окупантами. Втім, частину американських запасів, що призначалися для України, перенаправили до Ізраїлю.