Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Йдеться про снаряди 155 мм калібру
Франція та Австралія домовилися спільно виробляти снаряди 155 мм калібру, які потім постачатимуть Україні. Таким чином країни хочуть підтримати нашу державу у війні проти російських загарбників. У планах виготовити кілька тисяч таких снарядів.
Про це пише Guardian.
Перші постачання можуть почати надходити в Україну вже в першому кварталі цього року. Для ефективної співпраці, країни розділили обов'язки: Австралія надаватиме порох, а Франція виготовлятиме боєприпаси.
Міністр оборони Австралії Річард Марлз заявив про "багатомільйонний австралійський проєкт" і "нове співробітництво" між австралійцями та французами в галузі оборонної промисловості. Своєю чергою міністр оборони Франції Себастьян Лекорню зазначив, що першочергові плани — виготовити "кілька тисяч" 155-міліметрових снарядів. Рішення прийняли, щоб показати, "наскільки важливою для Австралії та Франції є підтримка України в поточному конфлікті".
Українські війська використовують мають на озброєнні різні артилерійські системи 155 мм калібру, зокрема причіпні, колісні та гусеничні. Більшість із них з’явилася в ЗСУ вже після російського повномасштабного вторгнення.
Проте, ідеї щодо переходу України на артилерійський калібр 155 мм з’явилися ще у 2017 році, передумовою до цього було створення 155 мм артилерійської системи "Богдана". У січні 2022 року "Богдана" успішно пройшла попередні вогневі випробування: здійснила 450 пострілів та досягнула дальності у 42 кілометри. А за місяць опісля — вступила в бій проти росіян. Цю установку використовували під час боїв за острів Зміїний. САУ працювала по позиціях ворога на відстані, щонайменше, у 36 км.
Калібр 155 мм є стандартом для польової артилерії дивізійної ланки у НАТО. Тож не дивно, що другою 155-мм артилерійською системою на озброєнні України та першою західною зброєю цього калібру стала американська причіпна гаубиця М777.
Загалом гаубиці М777 передавали Україні три країни: США, Австралія та Канада. На озброєнні в українських військових такого озброєння станом на листопад 2022 налічувалося трохи більше ніж 150 одиниць. Окрім того, 155 мм калібр потрібний для польських гусеничних артилерійських гаубиць "KRAB", самохідних гаубиць "Zuzana 2", італійських FH70, німецьких гаубиць "PzH 2000" та колісних гаубиць RCH 155, артилерійських систем "CAESAR" та артилерійських установок у версії M109A3GN від Франції та Норвегії відповідно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.