Камерун переміг невмотивовану Бразилію: результати матчів групи G Чемпіонату світу-2022

У 1/8 фіналу пройшли збірні Швейцарії та Бразилії

Камерун - Бразилія (Фото: fifa.com)

На ЧС-2022 у Катарі закінчився третій тур групового етапу. Останніми свої поєдинки провели команди групи G. Збірна Швейцарії у результативному поєдинку перемогла Сербію. Камерун переміг Бразилію, але у плей-оф не вийшов.

У п’ятницю, 2 грудня, на ЧС-2022 матчі третього туру проводили команди групи G. За їх результатами останні учасники 1/8 фіналу. Паралельно проходили два поєдинки.

Сербія - Швейцарія

Сербія: В. Мілінкович-Савич, Міленкович, Велькович, Павлович, Живкович, С. Мілінкович-Савич, Лукич, Костич, Тадич, Влахович, А. Мітрович.

Запасні: Дмитрович, Райкович, Еракович, Максимович, Радоньїч, Гудель, Йович, С. Мітрович, Бабич, Рачич, Джурічич, Лазович, Ілич, Младенович, Груїч.

Швейцарія: Кобель, Відмер, Аканджі, Шер, Родрігес, Соу, Фройлер, Джака, Шакірі, Емболо, Варгас.

Запасні: Омлін, Фернандес, Закарія, Сеферович, Штеффен, Ебішер, Фасснахт, Кемерт, Окафор, Фрай, Рідер, Яшарі.

Перебіг поєдинку

Збірна Швейцарії зі старту пішла в атаку. Вже на 1-й хвилині голкіпер збірної Сербії відбив удари Емболо і Джаки. У відповідь Павлович на 5-й хвилині головою пробив повз ворота. На 11-й хвилині Живкович своїм ударом перевірив міцність штанги швейцарських воріт.  Відкрила рахунок збірна Швейцарії на 20-й хвилині. Шакірі отримав передачу у штрафному майданчику та потужно пробив. М’яч зачепив ногу захисника і влетів у правий кут.

Сербія відігралась на 26-й хвилині. Мітрович із району одинадцятиметрової позначки головою спрямував м’яч під праву стійку. На 35-й хвилині збірна Сербії вийшла вперед. Влахович увірвався до штрафного майданчика і в оточенні двох захисників пробив у правий нижній кут. Швейцарія недовго була у ролі наздоганяючого. На 44-й хвилині Емболо уник офсайду і  замкнув простріл Відмера з правого флангу.

Швейцарія вдруге вийшла вперед на 48-й хвилині. Фройлер з дистанції у 12 метрів розстріляв ворота збірної Сербії. Напруження поступово зростало На 66-й хвилині сталась сутичка поруч з центральною лінією. Кілька запасних збірної Сербії навіть вийшли на поле, але арбітр швидко вгамував пристрасті, показавши одному з них жовту картку. Втім нерви і звичні для цієї команди симуляції не допомогли Сербії. Швейцарія втримала переможний результат і вийшла у плей-оф.

• Сербія — Швейцарія 2:3 (Мітрович, 26, Влахович, 35 - Шакірі, 20, Емболо, 44, Фройлер, 48).

Камерун – Бразилія

Камерун: Епассі, Фай, Ву, Ебосс Толо, Замбо-Ангісса, Кунде, Мбемо,  Шупо-Мотінг, Нгамалеу, Абубакар.

Запасні: Нгапандуентнбу, Мбекелі, Нкулу, Ондуа, Нкуду, Нсаме, Бассогог, Токо-Екамбі, Гує, Мбайзо, Хонгла, Кастеллетто, Нтчам, Мару.

Бразилія: Едерсон, Даніель Алвес, Бремер, Мілітао, Теллес, Антоні, Фабіньо, Фред, Родріго, Жезус, Мартінеллі.

Запасні: Аліссон, Вевертон, Тьяго Сілва, Маркіньйос, Каземіро, Пакета, Рішарлісон, Рафінья, Гімараеш, Вінісіус, Евертон, Педро.

Перебіг матчу

Команди розпочали поєдинок у спокійному темпі. Перший небезпечний момент створили на 13-й хвилині бразильці. Удар Мартінеллі головою відпив голкіпер. Бразилія володіла незначною перевагою, але гостроти біля воріт суперника не створювала. Камерун свій перший момент створив під завісу першого тайму. На 3-й компенсованій хвилині Едерсон з великими труднощами парирував удар Мбемо.

Після перерви Бразилія трохи додала у швидкості. Голкіпер рятував Камерун після ударів Жезуса на 50-й, Мартінеллі на 56-й та Мілітао на 57-й хвилинах. Відбиваючи черговий удар, Епассі вдарився об штангу. На щастя голкіпер збірної Камеруну зміг продовжити матч.

Гра потихеньку наближалась до нульової нічиєї. Але на другій компенсованій хвилині Абубакар ударом головою у правий кут завершив контратаку збірної Камеруну. Арбітр спочатку привітав Абубакара, а потім продемонстрував гравцю жовту картку за зняту футболку. Картка стала для камерунця другою, і він залишив поле.

• Камерун — Бразилія 1:0 (Абубакар, 90+2).

Збірні Бразилії та Швейцарії вийшли у плей-оф. Камерун та Сербія залишають чемпіонат світу.

Група G
Група G

Чемпіонат світу-2022

Турнір проходить у Катарі з 20 листопада по 18 грудня 2022 року. У фінальній частині участь беруть 32 команди. Збірні розділені на 8 груп. До стадії 1/8 фіналу вийшли по дві кращі команди з кожної групи.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинків чемпіонату світу у групі H. Також ми повідомляли про головні події ЧС-2022, які сталися 1 грудня.