Кадрові перестановки в Британії: новим очільником МЗС став експрем'єр країни

Відтепер британську дипломатію представлятиме Девід Кемерон

Кадрові перестановки у Великобританії
Також нові призначення торкнулися й МВС королівства

Голова британського уряду Ріші Сунак вирішив провести кадрові ротації у складі свого кабінету міністрів. Зокрема, змінюються очільники МЗС та МВС. Головним дипломатом королівства відтепер стане експрем'єр країни Девід Кемерон.

А от новим міністром внутрішніх справ було призначено Джеймса Клеверлі. Він раніше очолював Міністерство закордонних справ, передає Sky News. 

За даними журналістів, такі перестановки проводяться на фоні підготовки до загальних виборів. Вони можуть відбутися в Британії протягом наступного року. 

Відтепер Девід Кемерон, який керував державою в якості прем'єр-міністра в період з 2010 по 2016 роки, займе посаду міністра закордонних справ. Таке рішення Ріші Сунак ухвалив після заяви колишнього керівника цього відомства про звільнення.

Новим міністром внутрішніх справ було призначено Джеймса Клеверлі, який раніше очолював МЗС. Перед тим вранці 13 листопада була звільнена Суелла Браверман з посади глави МВС. Все через гучний скандал довкола її критики пропалестинських мітингів. 

У публікації в соціальних мережах Консервативної партії Британії стверджується, що сьогоднішня перестановка Сунака "зміцнює його команду в уряді для прийняття довгострокових рішень для світлого майбутнього". В свою чергу, Девід Кемерон також вже встиг прокоментувати своє призначення в Х.

"В цей час глибоких глобальних змін для цієї країни як ніколи важливо було підтримати наших союзників, зміцнити наше партнерство і зробити так, щоб наш голос був почутий", - написав політик.

Девід Кемерон: що про нього відомо 

Зазначимо, що повернення Кемерона до складу кабінету міністрів стало неочікуваністю для політичних експертів. Політик є досвідченим управлінцем, а впродовж 2010-16 років він навіть керував усією Великобританією на посаді голови уряду. Втім, все одно йото повернення у велику політику видалося неочікуваним.

Кемерон був відомий своїм скептичним ставленням до Європейського Союзу та членства Британії в цьому блоці. Зокрема, саме за його каденції стався відомий референдум - Brexit - за підсумками якого королівство покинуло склад ЄС.

При цьому Кемерон в цілому позитивно оцінює загальну євроатлантичну єдність. Ще в 2014 році він підтримав Україну, коли почалися події в Криму та в Донбасі. 

"Найкраще, що ми можемо зробити для допомоги України — це вибудувати коаліцію у Європі та Америці для жорстких санкцій, щоб продемонструвати росії, що відносини з рештою світу докорінно міняються", - казав тоді політик.

Втім, він виступав проти озброєння української армії в той час. Хоча зрозуміти політика можна, адже загальна політична кон'юнктура тоді складалася на користь "умиротворення агресора" та виконання Мінських домовленостей. 

Загалом же, Україні навряд чи слід очікувати якихось фундаментальних змін у британській політиці через нові призначення. Скоріше за все, все залишиться плюс-мінус так само, як і було, і ніяких "різких рухів" від оновленого кабміну Британії чекати не варто. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube