“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Після встановлення факту знаходження військового в полоні його родичі мають право звернутися за грошовою допомогою
Родичі українських військових, які перебувають у полоні, мають право на виплату щорічної грошової допомоги. Її розмір - 100 тисяч гривень. Допомогу держава виплачує за кожен рік перебування в полоні.
Деталі розповіла громадська організація "Український центр захисту прав людини". Право на таку грошову допомогу виникає після встановлення факту знаходження військового в полоні. Займається цим Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, яка утворена при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Крім того, зберігається виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди в розмірі 100 тисяч гривень (у разі її призначення). Грошове забезпечення та додаткову винагороду виплачують, починаючи з дня захоплення військовослужбовця у полон, членам його сім’ї за їхньою заявою на ім’я командира військової частини, де проходив службу військовий. Відповідна заява подається через Територіальний центр комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання.
Крім того, діти військовополоненого мають право на безплатну професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіти у державних та комунальних закладах освіти (у тому числі діти, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчання, але не довше ніж до 23 років). А дружина (чи чоловік) військовополоненого має право на проведення реструктуризації заборгованості за кредитами перед банками та іншими фінансовими установами.
Відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ членам сімей військовослужбовців, які зникли безвісти під час проходження військової служби, надається 50% знижка оплати за користування житлом (квартирну плату) та оплати за комунальні послуги. Щоб отримати ці пільги, членам сім’ї зниклого безвісти військового необхідно отримати посвідчення члена сім’ї зниклого безвісти військовослужбовця. Після цього необхідно звернутися до територіального сервісного центру Пенсійного фонду України та подати заяву. Більш детальну інструкцію та потрібний перелік документів читайте за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.