Як дружині військового подати заяву на пільги ЖКГ, пояснили в Мінсоцполітики

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизовано, тобто вони надаються у грошовій формі

Пільги на оплату комунальних послуг для військових Фото: Мінсоцполітики
Пільги на оплату комунальних послуг для військових Фото: Мінсоцполітики

Дружина ветерана війни, який зараз проходить реабілітацію чи військового, що служить на фронті, має право подати заяву на отримання пільг на житлово-комунальні послуги як представник пільговика. Про це повідомляє Мінсоцполітики. 

Якщо учасник бойових дій не може самостійно звернутися до Пенсійного фонду України з поважних причин (військова служба, хвороба або інвалідність), член його сім’ї має право зробити це за нього, засвідчивши свою особу паспортом громадянина України. Таким членом сім’ї є, зокрема, дружина (постанова КМУ від 27.12.2023 № 1395). 

Також відповідна постанова Кабміну визначає, що це можуть зробити непрацездатні батьки отримувача пільги, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства ІІ групи, особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним (за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі). 

Для призначення пільги потрібно подати:

Також знадобиться копія картки платника податків та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

Можна замість двох окремих заяв подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг. У спрощеній заяві зазначається мінімальний набір даних. Іншу інформацію для встановлення права та розрахунку пільги Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел завдяки цифровим обмінам. Форма спрощеної заяви – за посиланням. При цьому у заяві для зарахування пільг небхідно буде зазначити реквізити банківського рахунку отримувача пільги (військовослужбовця).

Пільги на оплату комунальних послуг для військових: що варто знати

Захисники, які сьогодні боронять (або боронили) Україну, мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Відповідно до чинного законодавства, сюди входять послуги:

  • з управління багатоквартирним будинком,
  • з постачання та розподілу природного газу, електричної енергії, з постачання гарячої води, теплової енергії для опалення,
  • централізованого водопостачання, централізованого водовідведення,
  • вивезення сміття,
  • придбання твердого палива і скрапленого газу.

Хто може отримати пільгу:

  • учасники бойових дій – 75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм;
  • учасники війни – 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100% знижки;
  • члени сімей загиблих – 50% знижки

Куди звернутися для призначення пільги?

Необхідно звернутися до органу Пенсійного Фонду, подати заяву особисто в будь-якому з сервісних центрів ПФУ або направити її поштою. Також заяви з необхідними документами та відомостями приймаються у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад відповідних громад або військових адміністрацій або у ЦНАПах.

Якщо маєте доступ до інтернету, то найзручніше це зробити онлайн:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ (тоді на порталі необхідно авторизуватися за допомогою електронного підпису, в розділі «Всі послуги» обрати – «Заява на житлову субсидію чи пільгу». І далі заповнити запропоновані форми). Детальний алгоритм –за посиланням.
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

Як працює пільга?

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг монетизовано, тобто вони надаються у грошовій формі. Натомість ви маєте щомісяця самостійно сплачувати повну вартість житлово-комунальних послуг. А Пенсійний фонд виплачуватиме вам суму пільги, перераховуючи її на банківський рахунок, відкритий в уповноваженому банку, або через відділення АТ «Укрпошта». Спосіб виплати зазначається у заяві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube