Кабмін оголосив про багатотисячне зменшення вакансій держслужбовців та суттєве пониження виплат для них

Кабінет міністрів України вдався до радикальних мір та змінив схему нарахування виплат державним службовцям - Новини України

Шмигаль, економія
Кабін почав заощаджувати кошти

У п'ятницю, 29 грудня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про нову систему оплати праці державних службовців. Зазначається, що вона буде будуватись за наступною схемою: 70% зарплати складе оклад, 30% - премії. Також буде скорочено 20 тисяч вакансій щодо приймання на державну службу.

Про це ідеться у заяві прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на Урядовому порталі. Також він відзначив, що відтепер нова система оплати буде працювати на основі кваліфікації посад та грейдів (рівні).

"Мова насамперед про справедливість. Адже ніхто з керівників тепер за власним бажанням не зможе нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати. Тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% — премії", — відзначив очільник Уряду.

Нова система разом зі скороченням 20 тисяч вакансій почне діяти з 1 січня 2024 року. Вона охопить державні органи з юрисдикцією на всю Україну. Сюди входять: міністерства, Секретаріат Кабінету Міністрів, Офіс Президента тощо. Також під її дію підпадають й регіональні органи влади: обласні та районні адміністрації.

За новою схемою нарахування оплати праці та скорочення приймання на держслужбу, за підрахунками Міністерства фінансів України, уряду вдасться зекономити 8 млрд грн бюджетних коштів. Планується у 2024 році направити їх на потреби безпеки й оборони.

Денис Шмигаль просить допомоги у міжнародних донорів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до міжнародних донорів з проханням про зустріч через можливу затримку фінансової допомоги Україні. Він зазначив, що вона критично необхідна вже у січні 2024 року для підтримки макроекономічної стабільності.

Видання Bloomberg стверджує, що фінансування піде на основні потреби держбюджету України. Шмигаль, зокрема, підкреслив, що обговорення проєктів відновлення та реконструкції в Україні наразі неактуальне, адже країна бореться за виживання і не може очікувати до березня для фінансування своїх соціальних потреб. Він закликав донорів зібратися на додаткову зустріч вже у січні перед запланованою зустріччю наступного місяця.

 

Міжнародний валютний фонд підтримує Україну в стабілізації державних виплат. Однак, за словами, директора Європейського департаменту МВФ Альфреда Кеммера, організація у першу чергу надає підтримку, зосереджуючись не на військовій, а на загальній бюджетній програмі. Він сподівається, що Україна зможе збільшити внутрішні доходи попри те, що в бюджеті нашої країни закладено збільшення витрат у воєнний час.

Кеммер підкреслив, що фінансова програма МВФ на 122 мільярди доларів передбачена для загального бюджету України. Вона спрямовується на підтримку вразливих груп населення, а також на виплати зарплат, пенсій та освітні витрати. Він також наголосив, що в Україні мають бути створені сприятливі умови для приватного сектору, щоб українська влада могла збирати достатню кількість податків для фінансування своїх необхідних видатків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube