«Страждання, які випали на мою долю в останній частині мого життя, я жертвую Господу за мир у світі та братерство між народами»
"Романтизували харасмент, відписка" - я вже чекаю на такі коменти. Ні, ми нічого не романтизуємо, ми просто сексуалізуємо еститику кадра, так можна.
Кабінет міністрів України вдався до радикальних мір та змінив схему нарахування виплат державним службовцям - Новини України
У п'ятницю, 29 грудня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про нову систему оплати праці державних службовців. Зазначається, що вона буде будуватись за наступною схемою: 70% зарплати складе оклад, 30% - премії. Також буде скорочено 20 тисяч вакансій щодо приймання на державну службу.
Про це ідеться у заяві прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на Урядовому порталі. Також він відзначив, що відтепер нова система оплати буде працювати на основі кваліфікації посад та грейдів (рівні).
"Мова насамперед про справедливість. Адже ніхто з керівників тепер за власним бажанням не зможе нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати. Тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% — премії", — відзначив очільник Уряду.
Нова система разом зі скороченням 20 тисяч вакансій почне діяти з 1 січня 2024 року. Вона охопить державні органи з юрисдикцією на всю Україну. Сюди входять: міністерства, Секретаріат Кабінету Міністрів, Офіс Президента тощо. Також під її дію підпадають й регіональні органи влади: обласні та районні адміністрації.
За новою схемою нарахування оплати праці та скорочення приймання на держслужбу, за підрахунками Міністерства фінансів України, уряду вдасться зекономити 8 млрд грн бюджетних коштів. Планується у 2024 році направити їх на потреби безпеки й оборони.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до міжнародних донорів з проханням про зустріч через можливу затримку фінансової допомоги Україні. Він зазначив, що вона критично необхідна вже у січні 2024 року для підтримки макроекономічної стабільності.
Видання Bloomberg стверджує, що фінансування піде на основні потреби держбюджету України. Шмигаль, зокрема, підкреслив, що обговорення проєктів відновлення та реконструкції в Україні наразі неактуальне, адже країна бореться за виживання і не може очікувати до березня для фінансування своїх соціальних потреб. Він закликав донорів зібратися на додаткову зустріч вже у січні перед запланованою зустріччю наступного місяця.
Міжнародний валютний фонд підтримує Україну в стабілізації державних виплат. Однак, за словами, директора Європейського департаменту МВФ Альфреда Кеммера, організація у першу чергу надає підтримку, зосереджуючись не на військовій, а на загальній бюджетній програмі. Він сподівається, що Україна зможе збільшити внутрішні доходи попри те, що в бюджеті нашої країни закладено збільшення витрат у воєнний час.
Кеммер підкреслив, що фінансова програма МВФ на 122 мільярди доларів передбачена для загального бюджету України. Вона спрямовується на підтримку вразливих груп населення, а також на виплати зарплат, пенсій та освітні витрати. Він також наголосив, що в Україні мають бути створені сприятливі умови для приватного сектору, щоб українська влада могла збирати достатню кількість податків для фінансування своїх необхідних видатків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.