У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Донорами можуть ставати повнолітні українці, а в деяких випадках ті, кому виповнилося 14 років
Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови щодо трансплантації органів і тканин. Рішення прийняли на засіданні в середу, 12 травня.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на документ.
Зокрема, вдосконалюється процес спілкування з колом осіб, які мають право дати згоду на вилучення органів.
Також нова редакція документа стверджує новий порядок письмової згоди живого донора. Передбачена і форма письмової відмови від згоди живого донора надати свої органи потребуючим пересадки пацієнтам або для виготовлення біоімплантатів.
Крім того, документ передбачає окрему форму заяви донора у віці від 14 до 18 років, що є рідним братом або сестрою пацієнта. У таких донорів можуть робити забір гемопоетичних стовбурових клітин.
Однак, вилучення таких клітин крові може проводитися і в неспоріднених донорів. Якщо ж донорами таких клітин крові стають українці у віці від 14 до 18 років, згоду дають батьки.
Тепер кожен повнолітній українець може дати письмову згоду на використання анатомічних матеріалів для пересадки в разі своєї смерті. Також можна підписати незгоду або відкликати згоду.
Можна призначити представника, уповноваженого приймати рішення про пересадку органів у разі смерті заявника, такого представника можна змінити або він сам може відмовитися бути їм.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Київському міському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку.
Також повідомлялося, в Україні відкриють ринок біоімплантатів для трансплантації.