“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Донорами можуть ставати повнолітні українці, а в деяких випадках ті, кому виповнилося 14 років
Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови щодо трансплантації органів і тканин. Рішення прийняли на засіданні в середу, 12 травня.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на документ.
Зокрема, вдосконалюється процес спілкування з колом осіб, які мають право дати згоду на вилучення органів.
Також нова редакція документа стверджує новий порядок письмової згоди живого донора. Передбачена і форма письмової відмови від згоди живого донора надати свої органи потребуючим пересадки пацієнтам або для виготовлення біоімплантатів.
Крім того, документ передбачає окрему форму заяви донора у віці від 14 до 18 років, що є рідним братом або сестрою пацієнта. У таких донорів можуть робити забір гемопоетичних стовбурових клітин.
Однак, вилучення таких клітин крові може проводитися і в неспоріднених донорів. Якщо ж донорами таких клітин крові стають українці у віці від 14 до 18 років, згоду дають батьки.
Тепер кожен повнолітній українець може дати письмову згоду на використання анатомічних матеріалів для пересадки в разі своєї смерті. Також можна підписати незгоду або відкликати згоду.
Можна призначити представника, уповноваженого приймати рішення про пересадку органів у разі смерті заявника, такого представника можна змінити або він сам може відмовитися бути їм.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Київському міському центрі нефрології вперше посмертно трансплантували нирку.
Також повідомлялося, в Україні відкриють ринок біоімплантатів для трансплантації.