Ізраїль захотів відставки очільника ООН Гутерреша: які слова стали причиною

Читать на русском

Ізраїль сварився з ООН протягом кількох місяців

Читать на русском
Гутерреш і прапор Ізраїлю
Ізраїль не забув гучну заяву генсека ООН

Ізраїль сварився з ООН протягом кількох місяців

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш має піти у відставку. Така вимога прозвучала через звинувачення в адресу 12 співробітників Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (БАПОР) і організації робіт у сприянні нападу ХАМАС 7 жовтня.

За словами Каца, якого цитує Politoco, Гутерреш має відповісти. Крім того, очільник МЗС Ізраїлю вважає, що генсеку ООН не місце на цьому посту.

"Звичайно, він несе відповідальність як генеральний секретар ООН. Гутерреш має піти у відставку або ООН має замінити його", - сказав Кац в інтерв’ю Axel Springer, материнській компанії Politico.

Видання зазначає, що відносини Ізраїлю й ООН напружені вже протягом кількох місяців. Причина — заява Гутерреша у жовтні 2023-го щодо ХАМАСу. Тоді генсек ООН зробив гучну заяву. Він сказав, що атака палестинської організації "не відбулася у вакуумі", і звинуватив Ізраїль у проведенні "56 років задушливої ​​окупації".

Після того як Міжнародний суд ООН визнав Ізраїль винним у бомбардуваннях Сектора Гази, але не виступив із закликом до припинення вогню, Ізраїль звинуватив 12 співробітників ООН у причетності до нападу ХАМАСу. У відповідь на це рішення кілька країн, зокрема Сполучені Штати, Німеччина та Італія, вирішили призупинити фінансування агентства допомоги, додає видання.

Своєю чергою, за даними видання, БАПОР відкидає звинувачення, що його співробітники свідомо допомагали ХАМАСу чи іншим бойовим групам. Організація обіцяє провести ретельне розслідування звинувачень та притягнути відповідальних осіб до відповідальності.

"Ми зберемо ці докази та надішлемо їх до всіх інших країн, таких як США та Німеччина. Гутерреш проігнорував багато скарг та інформацію щодо поведінки організації з надання допомоги, а також ознаки співпраці з ХАМАС", - додав Кац.

Також міністр закордонних справ Ізраїлю пропонує створення нового агентства для реконструкції Гази з більшою участю арабських держав. Він назвав БАПОР — "не частиною рішення, а проблемою".

Чому Зеленський критикував ООН

Президент України Володимир Зеленський заявляв про недостатність залучення ООН і Міжнародного комітету Червоного хреста, до подолання наслідків підриву Каховської дамби. Він "наїхав" на організацію після катастрофи.

За словами президента, ООН і Червоний Хрест "мали бути першими, щоб рятувати людські життя", тому що ці структури створені для цього. Зеленський був глибоко розчарований реакцією двох організацій на запити з України: "Ми не отримали відповіді. Я в шоці. І якщо реакція і була, то дуже дипломатична", - говорив президент в інтерв'ю Bild.

Також президент пропонував реформувати Радбез ООН. Він заявляв, що Організація Об'єднаних Націй опинилася у тупику стосовно реагування на агресії у світі. За його словами, люди більше не вірять організації в питаннях захисту суверенітету. Зеленський сказав, що Україна пропонувала конструктивні рішення для подолання "недієздатності" ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.