Про повернення дітей просила українська влада
Італійський суд відхилив прохання української влади про повернення 57 дітей-сиріт, евакуйованих із Бердянська, і вирішив залишити їх в Італії. Раніше йшлося про двотижневе продовження терміну їхнього перебування, але постанова суду скасовує це рішення і робить його поки що безстроковим. Діти будуть розміщені в спеціальних центрах у Бергамо.
Про це повідомляє агенція Ansa. Дітей передали під опіку італійських соціальних служб, і вони зможуть продовжувати жити там, де зараз перебувають, без жодних обмежень за часом. Раніше йшлося про двотижневе продовження терміну їхнього перебування, але постанова суду скасовує це рішення і робить його поки що безстроковим.
У постанові суду зазначається, що "як повідомляють в останні дні опікуни, Міністерство юстиції та УВКБ ООН", багато дітей подали, а інші мають намір подати заяву про надання міжнародного захисту до територіальної комісії, "побоюючись за свою безпеку у зв'язку з поверненням в райони, близькі до театру військових дій". Тому суд визнав "доцільним тимчасово призупинити повернення в Україну вищезгаданих неповнолітніх, щоб дозволити комісії провести своє розслідування і прийняти необхідні рішення щодо клопотань, поданих неповнолітніми".
У березні 2022 року до Бергамо прибула група дітей з двох бердянських дитячих будинків, які втекли від російського вторгнення разом зі своїми вихователями. Місцеві жителі тепло зустріли маленьких біженців, надавши їм прихисток та необхідну допомогу.
Розгляд українського запиту на репатріацію дітей був призначений на п'ятницю, 16 серпня, але наразі заморожений італійською владою. У тому числі й тому, що багато хто з дітей-сиріт перебуває на лікуванні в лікарнях Бергамо від різних серйозних патологій. Агенція зазначає, що причина поспіху з поверненням дітей, які не мають родин, незрозуміла: за словами італійської влади, їхні інтереси мають переважати, а тому поки що вони залишаться в Італії на невизначений термін.
Країна-агресорка за час повномасштабної війни вивезла з тимчасово окупованих територій України тисячі дітей. Їх силоміць переміщують у Росію, Білорусію та анексований Крим. Така депортація є незаконною і є порушенням прав людини. Через це весною минулого року Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт володимира путіна та уповноваженої з прав дитини у рф Марії Львової-Бєлової. Станом на 2023 рік кількість незаконного депортованих дітей становить від 16 до 300 тисяч. Таку цифру євродепутати пояснили тим, що вивозити дітей росіяни розпочали ще 2014 року.
В березні Сполучені Штати приєдналися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, викрадених росією. Її роботу у лютому поточного року запустила Канада та Україна. США обіцяють надати всебічну підтримку у притягненні до відповідальності осіб, які причетні до депортації.
Відомо, що тільки у Білорусі створено 13 центрів, де розміщують українських дітей. Їм змінюють ім'я та прізвища, також корегують дати народження. Таким чином РФ змінює ідентичність дітей, внаслідок чого їх складно знайти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.