Також у ворога є успіхи на Лиманському напрямку
Українські війська просуваються у Курській області РФ. Окупанти мають нові успіхи у Торецьку та на Лиманському напрямку, де РФ могла захопити селище Нове. На Бєлгородщині ЗСУ невдало атакували РФ. На Луганщині і Харківщині росіяни наступали, але без успіху.
Про те, яка актуальна ситуація на фронті, йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 1 травня. Аналітики оприлюднили карти, де зафіксовані поточні позиції армії України та РФ.
Українські сили нещодавно просунулись у Курській області, попри те що російські війська продовжують спроби витіснити українських військових з обмежених позицій, які залишилися в регіоні. Геолокаційні дані, опубліковані 26 квітня, свідчать про те, що українські війська просунулись на південний захід від населеного пункту Кучерів (південніше Суджі).
Російські джерела заявляють, що війська РФ продовжують "зачистку" українських сил у Курській області. Один із російських військових блогерів 30 квітня повідомив, що підрозділи 11-ї повітрянодесантної бригади (ВДВ) РФ повністю витіснили українські сили зі своєї зони відповідальності в цьому регіоні.
Також 30 квітня російський військовий блогер заявив, що українські сили здійснили невдалу атаку в напрямку Демидівки (на північний захід від Бєлгорода), у північно-західній частині Бєлгородської області.
30 квітня російські війська продовжували наступальні дії на півночі Сумської області, проте підтверджених успіхів у просуванні зафіксовано не було. Один із російських воєнкорів заявив, що підрозділи ЗС РФ просунулись на схід від Садків (північно-східніше від Сум), але ISW цього не змогли підтвердити.
Також повідомляється, що російські війська вели бойові дії на північ від Сум поблизу населених пунктів Біловоди та Журавка, а також на північний схід — біля Басівки та Локні. За даними одного з російських блогерів, у районі Басівки українські сили перейшли в контратаку.
30 квітня російські війська продовжили обмежені наступальні дії на харківському напрямку, однак жодних успіхів у просуванні не зафіксовано. Зокрема, противник вів наступальні операції на північ від Харкова в районі Вовчанська.
30 квітня російські війська продовжили наступальні дії на Куп’янському напрямку, однак просування не досягли. Бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська — поблизу Кам’янки (на кордоні з Росією), на схід — біля Петропавлівки, та на південний схід — у районах Степової Новоселівки і Новоосинового 29–30 квітня.
29 квітня одна з українських бригад, що діє в районі Куп’янська, опублікувала відео, на якому зафіксовано, як російські війська здійснюють механізовану атаку силами посиленого взводу. Українські військові повідомили, що знищили чотири російські бойові машини піхоти (БМП), багі, легковий автомобіль та мотоцикл.
30 квітня російські війська продовжили наступальні дії на напрямку Борова, однак підтверджених успіхів у просуванні не зафіксовано. Російське джерело 30 квітня заявило, що підрозділи ЗС РФ просунулись у бік Греківки (на південний схід від Борової), але в ISW цього не підтверджують.
29 та 30 квітня російські війська продовжували штурмові дії:
Геолокаційні кадри, опубліковані 30 квітня, показують російських військових із прапором у західній і центральній частинах населеного пункту Нове (північний схід від Лиману), що свідчить про нещодавнє захоплення цього селища. Того ж дня Міністерство оборони РФ офіційно заявило про взяття Нового. Додаткові геолокаційні відео, опубліковані 30 квітня, підтверджують, що російські сили також просунулися в східній частині Липового (відразу на захід від Нового) і на схід від Катеринівки (північно-східніше Нового).
Російські військові блогери 30 квітня заявили, що російські війська також просунулися на південний захід від Нового та на північний схід від Зеленої Долини (південний захід від Нового). ISW не змін підтвердити цю заяву.
Бойові дії: 29 і 30 квітня російські сили продовжували штурми:
Російські війська 30 квітня продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку, однак підтверджених успіхів у просуванні немає.
29 і 30 квітня підрозділи РФ атакували на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, а також на схід від міста — поблизу Верхньокам’янського.
Часів Яр: Російські війська продовжували наступ на напрямку Часового Яру 30 квітня, однак підтверджених успіхів у просуванні немає.
29–30 квітня російські підрозділи атакували:
– безпосередньо біля Часового Яру,
– на північний захід — у районі Майського,
– на південь — поблизу Предтечиного та Білої Гори,
– на південний схід — поблизу Курдюмівки.
Речник однієї з українських бригад, що воює в цьому районі, 30 квітня повідомив, що російські війська підтягують резерви й іноді використовують важку техніку для висадки піхоти, але здебільшого штурмують пішки — подекуди з відстані до 10 км — через масовані удари українських дронів по техніці. За його словами, противник чергує невеликі групові атаки піхоти з періодичними спробами штурмів за участі великої кількості бронетехніки. Командир українського полку також зазначив, що весняна зелень значно полегшує пересування російської піхоти.
Торецьк: українські та російські сили нещодавно просунулися на напрямку Торця.
За геолокаційними відео від 29 квітня, українські сили нещодавно просунулись на південний схід від Дачного (північний схід від Торця). Інше геолокаційне відео того ж дня вказує, що російські війська трохи просунулись до вулиці Одеської в північно-західній частині Торця.
Один з російських військових блогерів стверджує, що підрозділи РФ просунулись на південь від Петрівки (північний схід від Торця) та на північний захід від самого міста.
29–30 квітня російські війська атакували: поблизу Торця, на північний схід — у районах Дачного, Кримського, Диліївки та Дружби, на південний захід — біля Старої Миколаївки, Єлизаветівки, Калинового й Тарасівки.
Одна з українських бригад повідомила, що противник намагався провести механізований штурм із застосуванням бронетехніки та мотоциклів з різних напрямків, але ЗСУ успішно відбили атаку завдяки артилерії та ударам дронів.
Речник Луганського угруповання військ підполковник Дмитро Запорожець заявив 30 квітня, що росіяни кілька днів протягом минулого тижня (орієнтовно з 22 по 29 квітня) атакували в напрямку Диліївки із застосуванням бронетехніки та мотоциклів. Спочатку йшли БМП, а за ними — хвиля мотоциклістів, які рухались по сліду техніки.
Представник української бригади, що діє на торецькому напрямку, додав, що хоч росіяни застосовують бронетехніку та мотоцикли, більшість атак — це все ж піхотні штурми групами по 2–3 особи. Мотоциклісти регулярно використовують трасу Т-0616 Горлівка–Торецьк.
Покровск. Російські війська продовжили наступальні дії на Покровському напрямку 30 квітня, однак підтверджених просувань не зафіксовано.
29 та 30 квітня російські сили здійснювали наземні атаки:
– на південний схід від Покровська, поблизу Лисівки,
– на південь від Покровська, біля Шевченка,
– на південний захід від Покровська, у районі Котлиного.
Російські війська продовжили наступальні операції на Новопавлівському напрямку 30 квітня, однак просувань не відбулося.
Російські сили продовжували наступальні операції на північний схід від Новопавлівки, поблизу Новоолександрівки та Успенівки, а також на напрямку до Новосергіївки; на схід від Новопавлівки поблизу Надіївки, Котлярівки та Троїцького; на південний схід від Новопавлівки поблизу Богданівки 29 та 30 квітня.
Російські війська продовжили наступальні операції на Курганівському напрямку 30 квітня, але не просунулися.
Російські сили атакували на захід від Курганівки поблизу Костянтинополя, Багатиря та Андріївки, а також на південний захід від Курганівки поблизу Одраде 29 та 30 квітня. Російський мілблогер стверджував, що українські сили здійснили контрнаступ поблизу Одраде та Багатиря.
Російські війська продовжили наступальні операції на великоновосилківському напрямку 30 квітня, але не досягли просування.
Російські сили атакували на північний захід від Великої Новосілки поблизу Вільного Поля, Бурлатського та Привільного, а також на південний захід від Великої Новосілки поблизу Рівнополя 29 та 30 квітня. Російський мілблогер стверджував, що українські сили здійснили контрнаступ поблизу Вільного Поля.
Російські війська продовжили наступальні операції в західній частині Запорізької області 30 квітня, але не досягли підтверджених просувань. Російські сили здійснювали наземні атаки на південний захід від Оріхова поблизу Степового та Лобкового, а також на захід від Оріхова поблизу Кам'янського 30 квітня.
Український підрозділ дронів повідомив 30 квітня, що українські сили завдали удару по російській системі ППО "Бук-М2" у тилу російських сил на запорізькому напрямку.
Російські війська продовжили наступальні операції на Херсонському напрямку 30 квітня, але просувань не відбулося. Російські сили атакували на херсонському напрямку 29 та 30 квітня.
Речник Південних сил оборони України полковник Владислав Волошин повідомив 29 квітня, що російські сили проводять більше розвідувальних і пошукових місій у басейні Дніпра та висаджуються на островах на річці Дніпро. Волошин зазначив, що один або два російських військовослужбовці зазвичай залишаються на острові після українських ударів по їхніх човнах. Волошин також заявив, що російські сили не можуть евакуювати солдатів з островів і змушені використовувати дрони для доставки постачання.
Інсайдерське джерело в Росії стверджувало 30 квітня, що три українські дрони пошкодили радарну станцію ракетної системи ППО С-400 на 25 квітня поблизу окупованого Саків у Криму.
За даними DeepState, впродовж квітня Україна втратила 175 квадратних кілометрів своїх територій. Особливо активним просування росіян було у першій половині квітня. Найбільше територій росіяни захопили поблизу населених пунктів у Донецькій області.