Загалом росіяни продовжують тиснути на п'яти оперативних напрямках
Українські військові мають нові успіхи на Покровському напрямку. Росіяни ж просуваються поблизу Курахового, Великої Новосілки та Новопавлівки. Ворог тисне на Курщині та Бєлгородщині. На Сумщині росіяни присутні на 54 квадратних кілометрах території. На Харківщині другий день поспіль боїв немає.
Про те, яка ситуація на фронті, повідомили в Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики оприлюднили карти, де зафіксована оперативна обстановка на ключових напрямках фронту.
Російські війська нещодавно взяли під контроль Попівку на північному заході від Бєлгорода). Начальник Генерального штабу Збройних сил РФ генерал армії Валерій Герасимов, а також кілька російських воєнних блогерів заявили 26 квітня про захоплення населеного пункту.
За даними системи NASA FIRMS (Fire Information for Resource Management System), супутники фіксують теплові аномалії в районі Попівки з 20 квітня, що свідчить про інтенсивні бойові дії в цій місцевості.
Російські підрозділи вели наступальні дії на північний схід від Сум у районах Журавки, Біловодів і Локні 25 та 26 квітня.
Речник одного з українських прикордонних підрозділів повідомив 26 квітня, що російські війська щодня завдають від 50 до 100 ударів керованими авіабомбами по Сумській області, а також активно застосовують дрони з волоконно-оптичним управлінням. За його словами, на даний момент у російських сил недостатньо особового складу та техніки, аби розпочати масштабний наступ на Сумщину.
Начальник Генерального штабу ЗС РФ генерал армії Валерій Герасимов заявив 26 квітня, що російська армія намагається створити буферну зону в прикордонній частині Сумської області, нібито захопила чотири населені пункти і контролює територію площею 90 квадратних кілометрів.
Інститут вивчення війни (ISW) оцінює, що російські війська зайняли Новеньке, Басівку, Журавку та Веселівку (усі розташовані на північний схід від Сум). Водночас на основі перевірених даних експерти підтверджують російську присутність лише на приблизно 54 квадратних кілометрах Сумської області станом на 26 квітня.
26 квітня російські війська продовжували наступальні дії у напрямку Куп’янська, однак підтвердженого просування не досягли. Один із російських воєнних блогерів заявив 25 квітня, що російські сили нібито просунулися на північ від Степової Новоселівки (південний схід від Куп’янська).
Речник Сил оборони Харківського напрямку підполковник Павло Шамшин 26 квітня повідомив, що українські підрозділи нещодавно відбили спроби росіян навести понтонні мости через річку Оскіл. За його словами, ворог особливо активний поблизу Дворічної (північний схід від Куп’янська). Шамшин також зазначив, що росіяни намагаються атакувати вздовж траси Р-79 Куп’янськ — Дворічна, зокрема в районі села Західне (на північ від Куп’янська), однак не мають успіху через відсутність понтонних переправ.
26 квітня російські війська продовжили наступ у напрямку Борової, проте жодного просування не досягли. 25 і 26 квітня російські підрозділи атакували на північний схід від Борової — поблизу сіл Захризове та Нова Кругляківка; на схід — у районах Надії та Новоєгорівки; а також на південний схід — біля Дружелюбівки, Чернещини, Новосергіївки та Греківки.
Також 26 квітня тривав російський наступ на Лиманському напрямку, однак просування не зафіксовано. Протягом 25–26 квітня російські війська атакували на північний схід від Лимана — біля Рідкодуба, Нового, Глущенкового, Новомихайлівки, Нового Миру, Ямполівки та Колодязів, а також на схід від Лимана — в районі Торського.
26 квітня російські війська продовжили наступальні дії в районі Сіверська, однак успіху не досягли. Протягом 25–26 квітня вони атакували на північний схід від Сіверська — в районах Білогорівки та Григорівки, а також на схід — поблизу Верхньокам’янського.
26 квітня російські війська вели наступальні дії на напрямку Часового Яру, однак не змогли просунутися вперед. Протягом 25–26 квітня росіяни атакували безпосередньо біля самого Часового Яру, на північ — у напрямку Маркового, на південний схід — біля Курдюмівки, а також на південь — поблизу Білої Гори та Ступочок.
На Торецькому напрямку 26 квітня російські війська теж продовжували штурмові дії, однак про підтверджене просування не повідомляється.Один із російських військових блогерів стверджує, що російські сили нібито нещодавно просунулися на північ від Дружби (на схід від Торецька), уздовж Донецької залізничної гілки до південного сходу від Диліївки (північний схід від Торецька), а також до південних околиць Старої Миколаївки (південний захід від Торецька).
25 і 26 квітня російські підрозділи атакували в районі самого Торецька; на північний захід — у напрямку Плешчіївки; на північний схід — біля Дачного та Дружби, а також у напрямку Диліївки; на південний захід — поблизу Сухої Балки, Старої Миколаївки та Березівки, і в напрямку Романівки; а також на захід від Торецька — поблизу Леонідівки, Єлизаветівки, Тарасівки та Щербинівки.
Деякі російські блогери заявили, що війська РФ вийшли до колишнього піонерського табору "Берізка" на заході Торецька. За їхніми словами, захоплення цієї позиції нібито дозволить чинити тиск на українські сили в районах Дачного та Диліївки.
На Покровському напрямку зафіксоване просування українських сил: геолокаційні відеоматеріали, опубліковані 26 квітня, свідчать про те, що українські підрозділи нещодавно просунулися на північ від Миколаївки (на південний схід від Покровська).
У той же час російські війська 25–26 квітня атакували на схід від Покровська — поблизу Проміня, Миролюбівки та Новоторецького, а також у напрямку Малинівки; на південний схід — у районах Лисівки та Даченського; і на південний захід — біля Удачного та Котлиного.
Український військовослужбовець, який діє на цьому напрямку, повідомив 26 квітня, що росіяни рідко використовують бронетехніку, іноді застосовують мотоцикли й електросамокати, але основний акцент роблять на піхотні штурми без техніки. За його словами, атаки зазвичай проводяться групами від одного до 15 осіб.
Російські війська просунулися на Новопавлівському напрямку. Згідно з геолокаційними відео, опублікованими 25 та 26 квітня, російські війська нещодавно просунулися на північний схід і північний захід від Надіївки (на схід від Новопавлівки).
Один із російських військових блогерів заявив, що підрозділи 27-ї мотострілецької дивізії (2-га загальновійськова армія, Центральний військовий округ) просунулися на південний схід від Новоолександрівки (північний схід від Новопавлівки).
25 і 26 квітня російські війська атакували на північний схід від Новопавлівки — поблизу Успенівки та Новоолександрівки, на схід — біля Котлярівки й Надіївки, а також на південний схід — поблизу Богданівки й Преображенки. Один із російських блогерів повідомив, що українські сили здійснили контратаку біля Успенівки.
Росіяни просунулися на Курахівському напрямку. Згідно з геолокаційними матеріалами, опублікованими 26 квітня, російські сили просунулися на південь від Багатиря (південний захід від Курахового) під час моторизованого штурму, у якому використовували 18 мотоциклів і 10 цивільних автомобілів. За даними української Вугледарської тактичної групи, українські захисники знищили 15 мотоциклів і пошкодили дев’ять транспортних засобів.
Росіяни також атакували на захід від Курахового поблизу Костянтинополя та на південний захід — у районах Розлива й Одрадного. Один із російських блогерів стверджує, що українські війська здійснили контратаку поблизу Багатиря й Одрадного.
Російські війська нещодавно дещо просунулися на напрямку Великої Новосілки. Згідно з геолокаційними відео, опублікованими 25 квітня, російські сили нещодавно трохи просунулися на південний схід від Вільного Поля (на північний захід від Великої Новосілки).
25 і 26 квітня російські війська атакували на північний захід від Великої Новосілки — поблизу Дніпроенергії, Веселого й Вільного Поля, а також на південний захід — поблизу Новосілки.
Російські сили 26 квітня продовжили наступальні дії на заході Запорізької області, однак просування не зафіксовано. 25 і 26 квітня вони атакували на південь від Оріхова — біля Новоданилівки, а також на південний захід від Оріхова — в районах Степового й Малих Щербаків.
26 квітня російські війська здійснили обмежені наземні атаки на Херсонському напрямку. На Харківському напрямку бойову активність не фіксують з обох сторін.
Росія готується до систематичної інтеграції використання мотоциклів у наступальні операції в Україні влітку та восени 2025 року. Нова тактика компенсуватиме вправні можливості українського використання безпілотників.
Російські військові відпрацьовують штурми на мотоциклах як на полігонах, так і застосовують їх фронті.