Якщо терміново не вжити контрзаходів, США та Європа отримають стратегічну поразку, яка може означати кінець демократії
Новий 2024 рік пройде під знаком боротьби ідей, оскільки російські пропагандисти та спецслужбовці успішно нав’язують свої наративи на Заході. На початку війни їм не вдалося переконати громадськість у тому, що напад на Україну був справедливим. Тепер вони зосереджені на тому, аби нав’язати думку в безперспективності допомоги Києву, у тому, що це не вигідно Заходу і в тому, що потрібно укладати мир на умовах путіна. Насправді, якщо така тактика переможе, демократії по всьому світі отримають стратегічну поразку, а авторитарні уряди знайдуть ключ до перемоги.
Про це йдеться в новій аналітичній статті Інституту вивчення війни (ISW). Американські дослідники зазначають, що тактика кремля виявилася доволі ефективною: вдалося на кілька місяців затримати західну допомогу Україні. Москва переконана, що знайде достатньо голосів на Заході, які будуть закликати переглянути підхід до взаємин із росією. Тому кремлю не потрібно, навіть, доводити свою правоту — досить лише мовчазної згоди й припинення підтримки Києва.
Стратегію кремля, якщо вона буде успішною, візьмуть на озброєння інші авторитарні уряди, попереджає дослідниця з ISW Наталія Бугайова. Це означає, що демократії можуть діяти собі на шкоду, навіть цього не усвідомлюючи.
«Якщо росія переможе в Україні, супротивники США дізнаються, що Сполученими Штатами можна маніпулювати, щоб вони відмовилися від своїх інтересів у боротьбі, яку вони могли б виграти», — пише дослідниця ISW.
У 2024 році, коли вибори відбуватимуться в США та багатьох країнах Європи, вплив росії буде екзистенційним викликом для демократичного світу. Ворог намагається підірвати підтримку України та єдність Заходу із середини практично у всіх ключових союзників, зокрема у Франції. Москва підтримує вигідні для себе інформаційні наративи та сіє розкол у західних державах, підтримуючи ультраправих та ультралівих. Кремль діє через медіа, неурядові організації, церкву, «фабрики тролів», сферу освіти, політиків, дипломатів та знаменитостей.
Шпигунська мережа відновилася, частково за допомогою «хороших росіян», які вживлюють вигідні кремлю наративи у своєму інформаційному колі. Російська розвідка тепер значно більше покладається на іноземних громадян, проти яких важче діяти контррозвідкам західних країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.