Фейки виявили експерти з Microsoft
Російські пропагандисти з липня до жовтня 2023 року розповсюджували відео за участі американських зірок. Ті нібито зверталися до президента України Володимира Зеленського, щоб він “припинив вживати наркотики”. Однак Центр аналізу загроз компанії Microsoft надав докази того, що це була антиукраїнська кампанія росіян з дезінформації.
Про це повідомляється у звіті Microsoft. За словами кіберфахівців, росіяни замовляли відео у зірок, після чого робили їх інструментами пропаганди.
“З липня 2023 року російські суб’єкти впливу обманом змушували знаменитостей надавати відеозвернення, які потім використовували в проросійській пропаганді. Потім цими відео маніпулювали, щоб неправдиво представити президента України Володимира Зеленського наркоманом”, – йдеться у повідомленні.
На думку експертів, пропагандисти замовляли відео у зірок через різні платформи, зокрема, Cameo, та просили звернутися до людини на ім’я “Володимир”. У ролику вони мали змусити її звернутися за допомогою через зловживання наркотиками.
Коли пропагандисти отримували відеоповідомлення, то змінювали їх так, щоб здавалося, буцімто це вирізка із інтерв’ю або сторіс в Instagram. Таким чином виходило, нібито вони зверталися до Зеленського та закликали його “лікувати наркоманію”. Ці ролики пропагандисти використовували у своїх ЗМІ та Telegram-каналах.
“Офіційні особи Кремля та російська державна пропаганда вже давно поширюють неправдиві твердження про те, що президент Зеленський бореться зі зловживанням психоактивними речовинами; однак ця кампанія знаменує собою новий підхід проросійських діячів, які прагнуть розширити наратив в інформаційному онлайн-просторі”, – додали експерти.
Всього аналітики виявили сім таких фейків. У них взяли участь донька Елвіса Преслі Прісцилла Преслі, зірка “Володаря перснів” Елайджа Вуд, актори Дін Норріс, Кейт Фланнері і Джон Макгінлі, а також музикант Шаво Одаджян.
Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що іноземні ЗМІ дійсно готують дезінформаційну кампанію проти президента проти вищого військово-політичного керівництва України. Зокрема, проти президента Володимира Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
Також нещодавно російська пропаганда поширювала новий фейк про українських військових. Там вигадали, що льотчик Збройних Сил України нібито перейшов на бік окупантів. Втім, у Головному управлінні розвідки Міноборони України спростували цю заяву.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.