Іран отримав крилаті ракети Talaeiyeh з радіусом дії понад 1000 км

Розумні снаряди здатні змінювати цілі під час польоту, запевнили в Тегерані

Ракета, Іран
Також ВМС тепер мають нові розвідувальні гелікоптери

Іран повідомив, що отримав на озброєння крилаті ракети з радіусом дії в понад 1000 км. Снаряд здатен змінювати цілі під час польоту, запевняють у Військово-морських силах держави. Розробка отримала назву Talaeiyeh.

Також ВМС Ірану звітували про отримання нових розвідувальних гелікоптерів. Відповідні заяви пролунали на тлі звинувачень з боку США на адресу Тегерана в атаці БПЛА на танкер-хімовоз в Індійському океані. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на словам командувача ВМС Ірану Шахрама Ірані.

"Крилата ракета Talaeiyeh має радіус дії понад 1000 км і є розумною ракетою, яка може змінювати цілі під час польоту", - заявив Ірані.

Розвідувальні гелікоптери, безпілотники та морські крилаті ракети були серед нової зброї, доданої до арсеналу військово-морських сил. Хоча, на думку західних військових аналітиків, Іран іноді перебільшоє можливості своєї зброї, ракети та безпілотники іранського виробництва є ключовим елементом військової техніки Тегерана, йдеться у публікації.

"Усе це обладнання було розроблено та вироблено військовою промисловістю Ірану", - запевнив командувач.

США звинувачують Іран у підтримці атак на цивільні кораблі

Міністерство оборони США повідомило в суботу, 23 грудня, що безпілотник, надісланий з Ірану, вразив танкер-хімовоз під прапором Ліберії в Індійському океані. На думку аналітиків, цей інцидент свідчить про зростання регіональної напруженості та новий ризик для судноплавних шляхів після нападу ХАМАС 7 жовтня на Ізраїль і подальші дії Ізраїлю в Газі.

У свою чергу Іран спростував звинувачення США в причетності до планування атак єменського руху хуситів, пов’язаного з Тегераном, на комерційні судна в Червоному морі. Хусити стверджують, що їхні дії є відповіддю на війну в Секторі Гази. Вашингтон очолив міжнародну коаліцію 20 країн та розпочав операцію Prosperity Guardian, яка має на меті стабілізувати ситуацію в регіоні, оскільки загрози в Червоному морі негативно впливають на глобальну торгівлю.

Також 23 грудня уряд Ірану вдався до погроз закрити Середземне море, якщо США та Ізраїль сприятимуть ескалації ситуації в Газі. Однак Тегеран не розкрив механізм виконання своїх погроз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube