Головна
Україна
Політика
20:26, 21 Листопада
Информатор UA

Интро

Влада Ірану розглядає можливість завдання удару по Катару, де зараз проходить Чемпіонат світу з футболу (ЧС-2022). Таку ідею вони мають через внутрішню напругу, викликану масштабними протестами в Ірані, які перетворилися на громадянське повстання проти уряду країни. Про це заявив глава Служби військової розвідки Армії оборони Ізраїлю Аарон Халіва, передає Інформатор з посиланням на The Times of Israel. Він зазначив, що жертвами зіткнень мітингарів та іранських силовиків стали понад 400 осіб. Водночас близько 15 тисяч осіб засудили до смертної кари. "Усередині режиму існує реальна стурбованість тим, що це ставить під загрозу режим. На цьому етапі я не бачу ризику для режиму... але, у міру посилення тиску на Іран, зокрема внутрішнього тиску, іранська відповідь буде набагато агресивнішою, тому нам слід очікувати набагато агресивнішої реакції в регіоні та у світі", - заявив Халіва. З його словами погодився міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц. За його словами, Іран готовий атакувати спортивне змагання, щоб викликати регіональну нестабільність. "Іран прагне зберегти нестабільність як постійну річ. У той час, коли світ навколо нього стабільний і процвітає - це протилежно тому, що відбувається всередині Ірану... Чемпіонат світу з футболу, найімовірніше, стане однією з тих подій, на яких він спробує викликати нестабільність", - сказав Ганц. Протести, які переростають у громадянську війну    Попри надзвичайно жорстоке придушення протестів, іранці продовжують спротив. Подекуди ситуація переростає у вуличні бої з поліцією та «Корпусом вартових іранської революції». Ситуація в країні настільки нестабільна, що путін ризикує втратити одного з основних союзників. За повідомленням BBC, похорони молодих іранців, у вбивстві яких звинувачують силовиків, спровокували нову хвилю демонстрацій у п’ятницю. Натовп, який скандував «Смерть Алі Хаменеї», зібрався в місті Ізе на похоронах дев’ятирічного хлопчика Кіана Пірфалака. Нові протести через вбивства протестувальників також виникали в містах Тебріз, Захедан та Махабаді. Розлючений натовп вдається до насильства проти поліції та КВІР. Під час останніх сутичок загинуло п’ятеро силовиків. Звісно, влада не соромиться у виборі засобів для придушення повстанців і ситуація все більше набирає рис громадянської війни.  Нагадаємо, нещодавно влада Ірану визнала, що поставляла безпілотники Росії, але наполягає, що це сталося за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Українські фахівці знайшли у дронах іноземні деталі виготовлені у лютому 2022 року. Ця інформація передана західним партнерам. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Іран обговорює атаку Катару, де зараз проходить Чемпіонат світу з футболу - розвідка Ізраїлю

Читать на русском

Це викликано масштабними протестами в Ірані

Читать на русском
Іран обговорює атаку Катару, де зараз проходить Чемпіонат світу з футболу - розвідка Ізраїлю
Ілюстративне фото

Це викликано масштабними протестами в Ірані

Влада Ірану розглядає можливість завдання удару по Катару, де зараз проходить Чемпіонат світу з футболу (ЧС-2022). Таку ідею вони мають через внутрішню напругу, викликану масштабними протестами в Ірані, які перетворилися на громадянське повстання проти уряду країни.

Про це заявив глава Служби військової розвідки Армії оборони Ізраїлю Аарон Халіва, передає Інформатор з посиланням на The Times of Israel.

Він зазначив, що жертвами зіткнень мітингарів та іранських силовиків стали понад 400 осіб. Водночас близько 15 тисяч осіб засудили до смертної кари.

"Усередині режиму існує реальна стурбованість тим, що це ставить під загрозу режим. На цьому етапі я не бачу ризику для режиму... але, у міру посилення тиску на Іран, зокрема внутрішнього тиску, іранська відповідь буде набагато агресивнішою, тому нам слід очікувати набагато агресивнішої реакції в регіоні та у світі", - заявив Халіва.

З його словами погодився міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц. За його словами, Іран готовий атакувати спортивне змагання, щоб викликати регіональну нестабільність.

"Іран прагне зберегти нестабільність як постійну річ. У той час, коли світ навколо нього стабільний і процвітає - це протилежно тому, що відбувається всередині Ірану... Чемпіонат світу з футболу, найімовірніше, стане однією з тих подій, на яких він спробує викликати нестабільність", - сказав Ганц.

Протести, які переростають у громадянську війну 

 

Попри надзвичайно жорстоке придушення протестів, іранці продовжують спротив. Подекуди ситуація переростає у вуличні бої з поліцією та «Корпусом вартових іранської революції». Ситуація в країні настільки нестабільна, що путін ризикує втратити одного з основних союзників.

За повідомленням BBC, похорони молодих іранців, у вбивстві яких звинувачують силовиків, спровокували нову хвилю демонстрацій у п’ятницю. Натовп, який скандував «Смерть Алі Хаменеї», зібрався в місті Ізе на похоронах дев’ятирічного хлопчика Кіана Пірфалака.

Нові протести через вбивства протестувальників також виникали в містах Тебріз, Захедан та Махабаді. Розлючений натовп вдається до насильства проти поліції та КВІР. Під час останніх сутичок загинуло п’ятеро силовиків. Звісно, влада не соромиться у виборі засобів для придушення повстанців і ситуація все більше набирає рис громадянської війни. 

Нагадаємо, нещодавно влада Ірану визнала, що поставляла безпілотники Росії, але наполягає, що це сталося за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Українські фахівці знайшли у дронах іноземні деталі виготовлені у лютому 2022 року. Ця інформація передана західним партнерам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.