Іран і Саудівська Аравія відновлять дипломатичні стосунки після семирічної ворожнечі

Переговори проходили у Китаї, який погодився примирити двох давніх ворогів, та тривали чотири дні

Іран і Саудівська Аравія відновлять дипломатичні стосунки після семирічної ворожнечі
Через два місяці мають запрацювати пососльства

Регіональні конкуренти на Близькому Сході Іран і Саудівська Аравія, погодилися відновити дипломатичні відносини через сім років після їхнього розриву. Несподіване оголошення зробили у п'ятницю, 10 березня, після чотирьох днів переговорів між офіційними особами обох сторін у Китаї.

Про це повідомляє BBC.

Неодноразові попередні спроби примирення Ірану та Саудівської Аравії  були невдалими. Але цього разу вони дійшли згоди. Упродовж двох країни вони мають відкрити свої посольства. Також планується відновити відносини у сфері торгівлі та безпеки.

Глава ООН Антоніу Гутерреш подякував Китаю за посередництво в угоді. Він сподівається, що відновлення дипломатичних стосунків допоможе покласти край конфліктам у небезпечному регіоні. 

"Я готовий допомогти власними зусиллями забезпечити міцний мир і безпеку в регіоні Перської затоки", - повідомив Гутерреш. 

Водночас США сприйняли заяву двох країн дуже стримано і навіть дещо скептично. Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі з притаманним йому скептицизмом зазначив, що обіцянкам Ірану вірити не варто.

"Адміністрація Білого Дому підтримує будь-які зусилля з деескалації напруженості в регіоні. Але невідомо, чи збирається Іран виконувати свої зобов’язання", - сказав Кірбі. 

Ізраїль, який просив США натиснути на Іран, який почав погрожувати новою ядерною програмою, від коментарів наразі утримався взагалі. 

Іран і Саудівська Аравія відновлять дипломатичні стосунки після семирічної ворожнечі 1

Фото:Голос Америки

Сім років ненависті

Журналісти ВВС нагадують, що Саудівська Аравія розірвала відносини в січні 2016 року після того, як демонстранти штурмували її посольство в Тегерані після страти Ер-Ріядом відомого священнослужителя мусульман-шиїтів. Відтоді напруга між сусідами, очолюваними сунітами та шиїтами, часто була високою.

"Вони вважають один одного загрозливою силою, яка прагне регіонального домінування. Вони також підтримують сторони, які ворогують на Близькому Сході, зокрема в Лівані, Сирії, Іраку, Ємені", - зазначає ВВС. 

Іран підтримав шиїтських повстанців-хуситів, які витіснили підтримуваний Саудівською Аравією уряд у 2014 році. Своєю чергою Саудівська Аравія веде нищівну повітряну кампанію проти хуситів від 2015 року. 

найсерйозніший конфлікт трапився 2019 року, коли іранські безпілотники та ракети вразили основні нафтові об’єкти Саудівської Аравії. Ця країна та її союзник США звинуватили Іран у нападі. Іран все заперечував. 

 

Раніше Інформатор писав, що Іран постачає росії зброю не лише з комерційною метою, а й для випробування її на територї України. Наша країна стала своєрідним майданчиком для іранських експериментів, але діє ця країна руками російських військових. Навіщо це їй потрібно? У Пентагоні вважають, що Іран може використати цю зброю у недалекому майбутньому у своєму регіоні. Найімовірніше, що під удар насамперед потрапить Ізраїль. 

Ми також повідомляли, що ізраїльські військові розглядають можливість завдати удару по Ірану, аби не допустити створення ним ядерного озброєння. І хоче зробити це до того, як Іран отримає від путіна найновітніші системи протиповітряної оборони С-400. Ядерної зброї Іран наразі не має або ж добре приховує цей факт. Але розвідка США заявляє, що ядерну бомбу Іран при бажання може зробити за 12 днів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube