На суді інженер ДТЕК пояснив, що заволодів коштами знайомого шляхом обману, а не отримав їх як хабар
Чоловік зателефонував знайомому та повідомив щодо необхідності щомісячної сплати йому коштів за неприйняття рішення про відключення автомобільного газозаправного пункту від електроенергії через відсутність договору постачання. Він погодився та передав інженеру ДТЕК 8 тисяч гривень. Про це йдеться у вироку Оболонського районного суду Києва, опублікованому 21 вересня 2022 року.
Чоловік, обіймаючи посаду інженера технічного аудиту служби з технічного аудиту району електричних мереж «Північний» ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» знаючи, що перевірка суб'єкта господарювання, зокрема ТОВ «ІНКОМ-ЛПГ», на закріпленій за РЕМ «Північній» території на період з 1 січня 2020 року по 30 червня 2020 року не була включена до маршруту північного циклу обстеження підприємств, не отримував заявок споживачів на її проведення, тобто щодо відсутності у нього повноважень на здійснення перевірок та складання акта порушення споживачем правил роздрібного ринку електричної енергії. Громадянин зателефонував раніше знайомому, який обіймав посаду інженера з охорони праці ТОВ «ІНКОМ-ЛПГ» та повідомив щодо необхідності щомісячної сплати йому коштів за неприйняття рішення про відключення автомобільного газозаправного пункту від електроенергії через відсутність договору постачання, укладеного з ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі». Своєю чергою той погодився на пропозицію щодо передачі коштів.
16 березня 2020 року чоловік, знаходячись у службовому кабінеті № 108 адміністративної будівлі РЕМ «Північний» ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» під час зустрічі зі знайомим, повідомив щодо необхідності щомісячної передачі йому 2 тисячі гривень, при цьому 8 тисяч гривень потрібно передати одразу за перші чотири місяці, тобто з лютого 2020 року по травень 2020 року. Окрім того, для переказу коштів надав картковий рахунок банку, що відкритий на ім'я його матері. Таким чином він заволодів належними знайомому коштами у сумі 8 тисяч гривень.
На судовому засіданні чоловік не заперечив факту отримання коштів від знайомого. Він зазначив, що заволодів ними шляхом обману, а не отримав їх як неправомірну вигоду.
Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального проступку за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік. На підставі ст. 75 КК України її звільнили від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком тривалістю 1 рік. Відповідно до пунктів 1, 2 ч. 1 та п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України на нього поклали такі обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.