Російські академіки обурені звинуваченнями державної пропаганди проти свого керівника, але бояться про це говорити вголос
Колектив Інститут США та Канади Російській академії наук (РАН) у вівторок 5 вересня опублікував відкритого листа, у якому засудив «наклепницьку кампанію» проти директора установи Валерія Гарбузова. У своєму зверненні вони порівняли «творчий доробок» головного пропагандиста москви Володимира Соловйова з «геббельсівською пропагандою». Щоправда, через годину заяву прибрали із сайту «Независимой газеты» де він був опублікований, але ж інтернет пам’ятає все.
Інформацією про скандальну подію поділилося опозиційне медіа «Агенство. Новости». За даними ЗМІ, заяву опублікували о 12:30, а до 13:30 її вже вилучили. Однак копія сторінки збереглася в кеші Google.
«Усі факти, наведені в передачі Володимира Соловйова від 30.08.2023 р. і тиражуються в медійному просторі, побудовані на відвертій брехні, що подається у формі огидної класичної геббельсівської пропаганди, яка справляє вкрай жалюгідне й убоге враження», — йдеться у повідомленні.
В Інституті США та Канади РАН заявили, що пропагандисти ставили собі за мету зруйнувати школу американістики «яка зарекомендувала себе у світі». Керівництво «Независимой газеты» не коментує ситуацію.
У російському медіапросторі стався величезний скандал після того, як 29 серпня керівник Інституту США та Канади Гарбузов опублікував у «Независимой газете» статтю з нескрєпною назвою «Втрачені ілюзії епохи, що минає. Для самопізнання росії необхідні знання, а чи не міфи». Матеріал був присвячений тому, як російська влада перекручує історичні факти задля створення міфів, щоб консолідувати громадську думку. Гарбузов, де-факто, перефразував відому заяву фронтмена «ДДТ» Юрія Шевчука про те, що «Батьківщина — не попа президента» і говорив про реставрацію сталінізму.
«Нинішні вітчизняні клеврети авторитаризму <…>, без сором’язливості, зі зворушливим розчуленням, щиро ототожнюють главу держави із самою державою, тимчасового володаря країни — з великою національною та історичною константою. Соромно, панове, і принизливо!», — заявив цей академік.
На автора негайно накинулися всі ура-патріоти та пропагандисти. В ефірі Соловйова закликали «зробити ревізію академічних кіл», а сам пропагандист назвав інститут «застарілою організаційною структурою». Гарбузов у відповідь наголошував, що не написав у своїй колонці нічого нового й подана інформація давно була доступна публічності раніше, але його, звісно, звільнили.
Інститут США та Канади РАН — це аналітичний центр Російської академії наук. Цей інститут діє з 1967 року і спеціалізується на вивченні політичних, економічних, соціокультурних та інших аспектів відносин між Сполученими Штатами Америки, Канадою і рф.
Інститут США та Канади РАН проводить дослідження та аналізує різні аспекти відносин між росією, США та Канадою, такі як політика, економіка, культура, безпека і т. д. Ця організація здійснює науковий обмін, співпрацю та вивчення питань, які стосуються відносин між країнами, але, очевидно, сучасному режиму вона непотрібна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.